Нефьодов про законопроект "Купуй українське": Брюссель пише, що він порушує норми СОТ і здоровий глузд
Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов подякував ЄС за підтримку в питанні недопущення ухвалення законопроекту "Купуй українське, плати українцям", який Верховна Рада ухвалила в першому читанні.
Представництво ЄС в Україні максимально приєдналося до кампанії проти законопроекту "Купуй українське, плати українцям", який знищує відкриті тендери через систему державних закупівель ProZorro, написав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов у Facebook.
"Прийшов новий лист із Брюсселя з формулюваннями, які в перекладі з дипломатичної означають досить відверті речі. Ще раз підкреслюють: це порушення Угоди про асоціацію, норм СОТ і здорового глузду... Дякую ЄС за підтримку! Україна – це Європа", – зазначив він.
Посол ЄС Хюг Мінгареллі в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив, що законопроект "Купуй українське, плати українцям" порушує взяті Україною зобов'язання як умежах зони вільної торгівлі з ЄС, так і СОТ.
"Він послаблює створену в Україні систему державних закупівель ProZorro. Це потребуватиме великих коштів державного та місцевого бюджетів й ускладнить участь малих і середніх підприємств у системі держзакупівель. Ми сподіваємося, що цей законопроект не дійде до другого читання", – підкреслив він.
Верховна Рада 7 грудня ухвалила в першому читанні законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям". Ним вносять зміни до закону "Про публічні закупівлі". Для низки товарів, робіт або послуг у системі держзакупівель ProZorro критерієм оцінки пропонують установити наведену ціну – ціну, указану учасником у тендерній пропозиції й автоматично перераховану в електронній системі закупівель з обов'язковим урахуванням місцевої складової у предметі закупівлі, а також інших нецінових критеріїв.
Система ProZorro працює з початку 2015 року. 17 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про публічні закупівлі", який передбачає введення електронної системи для всіх державних закупівель товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а для робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн.