"Негативний сигнал для суспільства". Рада при НАБУ прокоментувала скандал із конкурсом на вакансію в бюро
Комарова пояснила, що мала обійняти посаду, на яку претендувала, але заступниця директора НАБУ Поліна Лисенко заявила їй, що та працювати в бюро не буде, а також, що Комарову зможуть звільнити під час скорочення. Лисенко підтвердила "Українській правді", що в бюро "планують реорганізацію".
"Проблема перша – на сайті НАБУ немає жодних дописів про реорганізацію, що триває. Тільки сьогодні, через скандал із пані Ольгою, нам стало відомо, що реорганізація взагалі планується, і більше того, починає впроваджуватися (через скорочення частини співробітників бюро). Проблема друга. Припустимо, що директор справді вирішив реорганізувати роботу бюро (має право), але в такому разі він повинен припинити конкурси на нові вакантні посади", – написали в акаунті Ради громадського контролю НАБУ.
Автори поста зазначають, що є й інші вакансії в НАБУ, і запитують: "Що це за реорганізація роботи бюро, про яку навіть співробітникам НАБУ не повідомлено?"
У раді підтвердили, що Комарову конкурсна комісія одноголосно (10 голосів "за") визнала найкращим кандидатом на посаду й рекомендувала директору НАБУ Семенові Кривоносу призначити її.
"Директор має лише два варіанти не призначити переможця конкурсу на вакантну посаду: або стан здоров'я, або негативний висновок моніторингу способу життя. Вимагаємо від директора прийняти рішення згідно з процедурами бюро або надати адекватне пояснення, чому пані Ольга не може займати посаду заступника керівника управління зовнішніх комунікацій", – заявили там.
Представники Ради громадського контролю НАБУ вважають, що "історія вище – негативний сигнал для суспільства", а керівництво НАБУ "демонструє нехтування процедурами самого бюро".
"Якщо реорганізація та утворення нового територіального відділення дійсно відбуваються, це має бути належним чином регламентовано та унормовано згідно із законодавством. Це не можна робити експромтом "впопихах", що призводить до проблем у публічній площині", – пояснили в раді при НАБУ.
Контекст:
Національне антикорупційне бюро України створили у 2015 році. Від моменту заснування його очолював Артем Ситник. Кривонос очолив відомство після Ситника, у березні 2023 року.
Відповідно до законодавства, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, скоєним найвищими посадовими особами.