Німеччина не надала Україні з початку війни ніякої військової допомоги. А вона може – Зеленський
Переклад інтерв'ю подає сайт глави Української держави.
Зеленський, говорив про свою зустріч зі співголовою німецької партії "Союз 90 / Зелені" Робертом Габеком, яка відбулася 24 травня.
Після візиту до Києва і на Донбас Габек заявив, що Німеччині "варто переглянути принципове "ні" в питанні надання військової допомоги, повідомляла "Немецкая волна". Уряд Німеччини не підтримав його ідеї. "Щодо України ми не видаємо жодних дозволів на військову зброю", – сказав офіційний представник уряду Штеффен Зайберт, його цитує Welt.
За словами українського президента, це було рішення Габека – заявити про необхідність надати Україні зброю.
"Я не просив його це робити. Але я вдячний йому за це. [...] Він точно розуміє, що в України немає флоту, що наші береги незахищені, що таке летальна зброя, що Німеччина не надала нам із початку війни ніякої зброї, ніякої військової допомоги. А вона може – у Німеччини є потужні кораблі, ракетні катери, патрульні катери", – сказав Зеленський.
Журналіст запитав, яку ще зброю Німеччина має надати Україні.
"Є штурмові гвинтівки, радіотехніка, військова техніка – багато всього. Німеччина потужна в цьому напрямку. Німеччина – також одна з передових країн в автомобілебудуванні. А ще в Німеччини є геополітична зброя, і це якраз питання про Євросоюз. Якщо ми повертаємося до [теми] НАТО – це одна з країн, яка має вирішальне слово в цьому напрямку. І третє питання – "Північний потік – 2", у якому у Німеччини також вирішальне слово. Бо іноді можна зробити щось набагато більше, і це – в руках Німеччини", – відповів Зеленський.
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло майже 13 тис. осіб.
Допомогу Збройним силам України за цей час надавали різні держави, серед них – США, Канада, Великобританія, Франція, повідомляли в Міноборони.
Фінансова допомога Німеччини за перші п'ять років від початку війни становила понад €1,4 млрд.