Німеччина не підтримає припинення вогню, яке призведе до капітуляції України – Шольц

Путін говорить про мирні переговори, щоб продовжити війну, зазначив Шольц
Фото: EPA

Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив 3 липня на урядових слуханнях у Бундестазі, що дає гарантію: Німеччина не стане учасником війни в Україні. Про це повідомляє ASB Zeitung.

"Я даю цю гарантію. Я виступаю за це як канцлер", – сказав він, відповідаючи на запитання депутатів.

Натомість, за словами німецького канцлера, Німеччина не може підтримати припинення вогню, метою якого є капітуляція України.

Він нагадав про нещодавню пропозицію нелегітимного російського президента Володимира Путіна про "мирні переговори", якщо Україна, крім іншого, виведе свої війська із чотирьох українських областей.

Це показує, наскільки цинічно мислять у Кремлі, і що Путін "зовсім не збирається припиняти свою агресивну війну", наголосив Шольц.

За його словами, Путін говорить про мирні переговори, щоб продовжити війну.

"Ми цього не потерпимо", – резюмував Шольц.

Контекст:

Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, включно із Кримом. За словами глави Української держави Володимира Зеленського, не може бути жодного миру внаслідок територіальних компромісів.

Путін 14 червня озвучив "реальну мирну пропозицію", за виконання умов якої Росія нібито згодна припинити вогонь і розпочати переговори з Україною, обіцяючи в підсумку начебто не "заморожування конфлікту", а його "остаточне завершення". Згідно із пропозицією Путіна, Україна має вивести війська з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, повністю віддавши регіони Путіну й погодившись із їхнім статусом нібито російських територій. Окрім того, Україна має визнати окупацію Криму, відмовитися від вступу в НАТО й гарантувати захист прав російськомовного населення. Водночас Захід має зняти з РФ санкції.

За словами Зеленського, заяви Путіна спрямовані на відродження нацизму. У Пентагоні заявили, що Путін не в тому становищі, щоб диктувати Україні, що вона має робити для досягнення миру. У НАТО вказали, що це не Україна має виводити війська, а Росія – свої війська з окупованої української території.

2 липня під час візиту до Києва "подумати про те, чи не можна зробити перерву, перервати вогонь і потім розпочати переговори" з РФ, попросив Зеленського прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. На його думку, припинення вогню могло б забезпечити прискорення темпів цих переговорів. Орбан розповів, що Зеленському його пропозиція "не дуже сподобалася".

В Офісі президента України, коментуючи прохання Орбана, зазначили, що припинення вогню "не можна розглядати у відриві" від інших аспектів урегулювання. Україна "справді хоче миру", і для цього є інструмент – саміт миру, додали в ОП.