Німеччина не вважає вибори у РФ ні вільними, ні чесними. Шольц Путіна не привітає – речниця уряду

Канцлер ФРН не привітає Путіна з перемогою на виборах
Фото: ЕРА

Німеччина не вважає вибори президента Росії, які відбулися 15–17 березня, демократичними. Про це заступниця прессекретаря уряду ФРН Крістіане Гоффманн заявила 18 березня на брифінгу, повідомляє Deutsche Welle.

"Як ви знаєте, ми не вважаємо ці так звані вибори у РФ, які відбулися у вихідні, ні вільними, ні чесними. Результат був однозначно відомим заздалегідь. За нашою оцінкою, ці вибори не були демократичними: справжніх опонентів не допустили, панувала атмосфера залякування, були затримання, у РФ немає свободи думок", – сказала представниця уряду.

За її словами, Росія сьогодні – "це диктатура, якою авторитарно керує Володимир Путін". Уряд ФРН також засудив голосування, яке росіяни організували на окупованих територіях України.

"Ми в жодному разі не визнаємо цього. Тільки Україна має право проводити вибори на цих територіях. Такою є наша оцінка цих так званих виборів, і саме тому канцлер [Олаф Шольц] не привітав Володимира Путіна", – заявила Гоффманн.

На запитання, звертатимуться в уряді Німеччини до Путіна "президент" чи інакше, Гоффманн заявила, що сьогодні контакти Берліна з Москвою "дуже скорочені".

"Загалом, ми готові говорити і з Путіним, якщо це матиме сенс. Але наразі таких планів немає", – сказала заступниця прессекретаря.

На уточнювальне запитання вона додала, що зараз ФРН "не перебуває в діалозі з Володимиром Путіним, тому питання, як його називати, не стоїть".

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр також не привітав Путіна із черговим строком повноважень, додає DW.

Контекст:

Вибори президента країна-агресор РФ проводила протягом трьох днів із 15-го до 17 березня 2024 року, але дострокове голосування у віддалених і важкодоступних регіонах розпочали ще 25 лютого. Їх проводили й на окупованих Росією територіях України.

Майже 60 країн світу і Європейський союз у спільній заяві засудили "вибори", які росіяни провели на захопленій частині України. Текст заяви, яку надав постпред України при ООН Сергій Кислиця, опублікували 15 березня на сайті постійного представництва України при ООН. Крім України, його підписали Албанія, Андорра, Аргентина, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Чилі, Коста-Рика, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Латвія, Ліберія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Маршаллові Острови, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Палау, Парагвай, Польща, Португалія, Південна Корея, Молдова, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США й Уругвай.

Високий представник Європейського союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель 18 березня заявив у Брюсселі, що ЄС ніколи не визнає ні проведення "виборів" РФ на території України, ні їхніх результатів.