"Нормальні адміністративні спори мають розглядати суди". Економіст Кушнірук заявив, що "маски-шоу" і тиск на бізнес неприйнятні
"Якщо є спір між суб'єктами господарювання і фіскалами, то це нормальні адміністративні спори, які мають розглядатися судами, і тут немає предмета для діяльності правоохоронців. І те, що починають "маски-шоу" з використанням правоохоронних органів із порушенням кримінальних справ, – це само по собі є неприйнятним", – наголосив експерт.
Контекст:
На металургійному комбінаті "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявили, що 4 січня 2022 року Офіс генерального прокурора спільно із Шевченківським районним судом Києва заблокував кошти на рахунках компанії.
У компанії назвали кримінальне провадження проти одного з керівників компанії "прикладом політичного тиску на найбільшого іноземного інвестора". Заступник генерального директора з адміністративних питань "АрселорМіттал Кривий Ріг" Артем Філіп'єв сказав, що правоохоронці паралізували роботу гірничо-металургійного підприємства, на якому працює понад 20 тис. осіб.
17 листопада 2021 року СБУ та Офіс генерального прокурора України повідомили про підозру у службовому підробленні та навмисному ухиленні від сплати податків фінансового директора "АрселорМіттал Кривий Ріг", поінформувала пресслужба ОГПУ. За даними правоохоронців, підозрюваний із травня 2017 року до квітня 2019-го вносив неправдиві відомості до декларації щодо рентної плати за користування надрами Валявкинського та Новокриворізького родовищ залізних руд.
1 лютого про обшуки на підприємствах у Кривому Розі повідомили у групі "Метінвест". У компанії заявили про тиск із боку силових структур. Там стверджують, що правоохоронці фактично привласнили собі функцію податкової служби, намагаючись в обхід податкового законодавства встановити додаткові податкові зобов'язання для бізнесу.
За даними СБУ, кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, якщо воно призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах). За версією Бюро економічної безпеки, посадовці компаній у період із 2018-го до 2020 року навмисне ухилилися від сплати податків на суму приблизно 18 млрд грн.