Новий в.о. директора Бюро економічної безпеки розпочав роботу
Попереднього главу бюро Вадима Мельника звільнили з посади за власним бажанням рішенням Кабміну від 11 квітня.
Едуарду Федорову 42 роки, він уродженець Слов'янська Донецької області.
З 2007-го до 2022 року обіймав оперативні й керівні посади у Службі безпеки України.
З 2021-го до 2022 року був заступником начальника відділу Київської митниці. Після цього на короткий час повернувся на службу до СБУ (начальник управління СБУ в Сумській області).
З 2023 року його призначили першим заступником директора БЕБ.
Контекст:
Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада ухвалила наприкінці 2021 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.
У законі йдеться, що БЕБ має виявляти, припиняти, розслідувати і розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, які створюють загрозу життєво важливим інтересам України. Бюро мало дістати відповідні повноваження СБУ й податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координує Кабмін.
Главою БЕБ за підсумками конкурсу призначили у серпні 2021 року Вадима Мельника, який до цього очолював Державну фіскальну службу.
У жовтні 2022 року голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що реформа, унаслідок якої створили БЕБ, провалилася, повідомляла "Судово-юридична газета". На його думку, бюро "провалилося в основних питаннях, якими займалася податкова міліція", і "не відбулося як аналітичний орган і взагалі як орган".
Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія вважає, що БЕБ треба ліквідувати. На його думку, замість "органу з акцентом на аналітичну функцію" вийшов "департамент обшуків".
У лютому 2023 року податковий комітет Верховної Ради визнав роботу БЕБ незадовільною, повідомила членкиня комітету, нардепка від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк.
14 березня Гетманцев заявив, що в Україні готують перезавантаження БЕБ, яке має виправити помилки, котрі зробила Верховна Рада під час створення цього органу.