"Обладнання є, місце ми вибрали". Резніков повідомив, що Україна вироблятиме власні Bayraktar
За словами Резнікова, українська армія має "розвиватися в системі придушення, захисту та спостереження максимально далеко". Тому Міноборони має великі надії на створення безпілотних літальних апаратів українського виробництва.
"У нас величезна потреба в розвитку того, що називається "радіоелектронна боротьба" та "радіоелектронний захист". Світ розвивається в бік безпілотних літаків, безпілотних гвинтокрилів, безпілотних танкеток, усе безпілотне. Йде повна роботизація. Також треба розвивати свої безпілотники. У нас є перспективи будівництва Bayraktar уже українських в Україні та велике сподівання на конструкторське бюро "Луч", яке має свою розробку – "Сокіл-300", – наголосив міністр.
Він додав, що місце для заводу вже обрали, необхідне обладнання для безпілотників є.
Резніков також закликав підприємців зайнятися виробництвом шоломів та бронежилетів для української армії.
"Чому досі ніхто з великих бізнесменів не подумав відкрити в Україні завод із виробництва шоломів і потужних бронежилетів натовського зразка? Даю реальний запит: 261 тис. – чисельність Збройних сил, 45 тис. – прикордонна служба, 45 тис. – Національна гвардія, 90 тис. – Нацполіція. Майже 0,5 млн одиниць, уже не кажучи про розвідку та охоронні фірми. До того ж будь-який бронежилет за два-три роки все одно підлягає заміні. Плюс тероборона, плюс резерв. Чому ніхто це не виготовляє?" – сказав він.
Міністр повідомив, що змушений "відправляти своїх заступників країнами світу, шукати тих, хто готовий продати велику кількість бронежилетів натовського стандарту".
Контекст:
Bayraktar TB2 – це ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА з тривалістю польоту понад 12 годин. Bayraktar TB2 може вести розвідувальні дії та вражати цілі високоточними ракетами й бомбами, оскільки здатний піднімати в повітря вантаж до 55 кг.
На початку вересня 2021 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомляв, що на озброєнні української армії є два комплекси Bayraktar – 12 літальних апаратів. Ще чотири такі комплекси планують придбати у 2021–2022 роках.
19 вересня Міноборони України та турецька компанія Bayraktar Savunma підписали меморандум про будівництво й облаштування загального навчально-випробувального центру для обслуговування, поточного ремонту, модернізації безпілотників, а також навчання персоналу, пов'язаного з експлуатацією БПЛА Bayraktar.
26 жовтня 2021 року головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомив, що ЗСУ вперше застосували ударний турецький безпілотник Bayraktar для боротьби з артилерією бойовиків на Донбасі.
Командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що безпілотники Bayraktar є на бойовому чергуванні ще з весни 2021 року.
31 жовтня 2021 року посол України в Туреччині Василь Боднар повідомляв, що Україна та Туреччина ведуть переговори щодо створення на території нашої країни потужностей із запуску повного циклу виробництва безпілотних літальних апаратів Bayraktar.