ОБСЄ надішле всім членам, зокрема Росії, новий запит про скеровування спостерігачів на вибори в Україні
Україна відмовилася прийняти російських членів довгострокової спостережної місії, ОБСЄ, згідно з процедурою, надішле запит про залучення росіян до короткострокового спостереження. Про це заявив прес-секретар Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Томас Раймер.
Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ надішле всім 56 країнам-учасницям, включно з Росією, запит про скеровування на українські президентські вибори короткострокових спостерігачів. Про це 11 лютого повідомив агентству ТАСС прес-секретар БДІПЛ Томас Раймер.
За його словами, це стандартна процедура і практика бюро.
Реакція української сторони поки невідома, додав Раймер. Він нагадав, що в Києві ухвалили рішення не акредитувати росіян, які збиралися взяти участь у місії довгострокового спостереження.
У БДІПЛ все ще сподіваються на те, що Україна виконає свої зобов'язання, зазначив прес-секретар.
7 лютого Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє присутність на виборах в Україні спостерігачів від РФ.
Директор БДІПЛ Інгібйорг Сольрун Гісладоттір заявила, що недопуск спостерігачів від Росії на вибори порушує зобов'язання України.
8 лютого член Ради з прав людини РФ Ігор Борисов повідомив, що 11 лютого буде спроба" в'їзду в Україну Єлизавети Борисової з Російського громадського інституту виборчого права та Христини Богданової з автономної некомерційної організації "Інститут електоральної громадської дипломатії" у складі довгострокової місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.
Цього самого дня у БДІПЛ повідомили, що виключають росіян зі списку спостерігачів на виборах в Україні.
Після цього в Росії повідомили, що вирішили не посилати спостерігачів на вибори в Україну "з міркувань безпеки".
8 лютого голова ОБСЄ Мирослав Лайчак закликав представників української влади "шукати всі можливі рішення", які дали б змогу акредитувати всіх спостерігачів БДІПЛ на виборах президента 31 березня.