Офіцер запасу ЦАХАЛ Тамар: Нікому було налякати Путіна, доки його ваша армія не налякала. Але тепер уже пізно
Ішлося про це після того, як Тамар зазначив, що він уже за три тижні після повномасштабного вторгнення Росії був упевнений у перемозі України.
"Передусім тому, що я розумів, що тих сил, засобів, які виділила РФ для здійснення їхніх планів, абсолютно недостатньо і що вся ця історія – це суцільна авантюра, яка базується на якійсь передумові, що ваше суспільство тільки й чекає, щоб переможна російська армія вторглася і рум'яні українські дівчата з короваями теплого хліба зустрічатимуть, так би мовити, і в пояс кланятимуться визволителям, які прийшли зі сходу, щоб звільнити вас від "нацизму", – сказав письменник.
За його словами, "ця реальність жила тільки у хворих фантазіях кремлівського керівництва, а реальність була зовсім іншою".
"Реальність була такою, що народ великої європейської країни став на смерть, щоб захистити свою честь, життя, свободу, незалежність, гідність. Свій шлях, свою цивілізацію. І коли стала зрозумілою невідповідність між виділеними засобами, завданнями, планами, методологією війни, з одного боку, і самовідданістю вашого народу – з іншого, я зробив висновок, що ця авантюра кремлівського режиму провалилася", – пояснив Тамар.
Він підкреслив, що "вона мала один-єдиний шанс на успіх: якби справді все, що затіяли, було б спецоперацією".
"З огляду на те, що це була не спецоперація, а великомасштабна континентальна війна, а про те, що таке війна, у кремлівському керівництві не мала уявлення жодна людина... Я наголошую. Тобто там був полковник ФСБ, який розумів, що таке спецоперація, але що таке війна, він не розумів. [Генсек ЦК КПРС у 1966–1982 роках] Леонід Ілліч Брежнєв колись, коли дорвався до влади й поки не впав у маразм, зробив багато кроків, щоб досягти розрядки. Чому? Тому що він колись пройшов через війну, один раз у житті налякався, зрозумів, що це таке... А Володимира Володимировича [Путіна] налякати нікому було, доки ваша армія не налякала. Але тепер уже пізно, як то кажуть. Потрібно було до початку воєнних дій..." – вважає Тамар.
Офіцер запасу армії Ізраїлю Тамар: В України було три дуже цікаві контрнаступальні операції. Кожну з них вивчатимуть в офіцерських академіях розвинутих країн. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей.
24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. За даними СБУ, спочатку Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
У квітні росіян вигнали з північних областей, восени – з частини Херсонської, Харківської й Миколаївської, зараз бої тривають на сході та півдні країни.