Осмаєв: Я не здивований, що стаються замахи вже на помічника президента – злочинці увірували у свою безкарність
Осмаєв порівняв сьогоднішній замах на першого помічника президента України Сергія Шефіра із замахом на нього з дружиною 2017 року.
"Як і мене з Аміною, його машину обстріляли з автомата 7.62. Тоді мене було поранено, а Аміна загинула, прикривши собою мене. Виконавців знайшли, їхні сліди ДНК залишилися на зброї, але суд відпускає їх під домашній арешт попри те, що державний обвинувач обвинувачує їх у великій кількості замовних убивств громадян України", – заявив доброволець.
Він також вважає, що суди тягнуть із розглядом справи підозрюваного в підготовці цього замаху й державній зраді генерала Валерія Шайтанова.
"Тому я не здивований, що стаються замахи вже на помічника президента – злочинці увірували у свою безкарність. Закликаю Офіс президента України та президента України взяти під контроль не тільки справу про замах на його помічника, а й попередні резонансні замахи й убивства, тому що із судами в нас біда, а безкарність призводить до вседозволеності", – резюмував Осмаєв.
Контекст:
Уродженець Чечні Осмаєв брав участь в антитерористичній операції на Донбасі. Окуєва була прессекретаркою батальйону. У Росії Осмаєва обвинувачують у замаху на президента РФ Володимира Путіна. Після загибелі під Дебальцевим колишнього командира батальйону імені Дудаєва Іси Мунаєва 2015 року його очолив Адам Осмаєв.
30 жовтня 2017 року біля селища Глеваха під Києвом по автомобілю, у якому їхали Окуєва й Осмаєв, відкрили вогонь з автоматичної зброї. Окуєва загинула на місці, а Осмаєв дістав поранення.
Першого підозрюваного у справі про вбивство Окуєвої правоохоронці затримали за два роки після злочину – у січні 2020 року. Це уродженець Дагестану Ігор Редькін, він тривалий час проживав в Україні. У поліції повідомили, що Редькін незаконно набув українського громадянства. За даними слідства, він входив до злочинного угруповання, яке займалося вбивствами на замовлення.
У поліції повідомляли, що ДНК Редькіна збіглася з ДНК на зброї, з якої скоїли вбивство. Адвокати підозрюваного називали експертизу за ДНК сумнівною (відразу після вбивства в поліції заявляли, що слідів ДНК на автоматі, який виявили неподалік від місця розстрілу автомобіля, немає).
19 травня 2020-го Офіс генерального прокурора і поліція повідомили, що про підозру також заочно оголосили ймовірному організатору вбивства – 44-річному громадянину Росії, уродженцю Чечні. За даними правоохоронців, він мав знайти виконавців убивства Окуєвої та Осмаєва за грошову винагороду. Видання "Deтектив.info" з'ясувало, що йдеться про Салаха Хумаїдова.
6 серпня цього року стало відомо про довічне ув'язнення чеченця Саралі А., якого підозрюють у вбивстві опозиційного блогера і свідка у справі вбивства Окуєвої Маміхана Умарова, відомого як Анзор.