Парламентський комітет рекомендує Раді створити ТСК у справі проти Труханова
Одна з комісій має розслідувати можливі незаконні дії державної влади та місцевого самоврядування заходів у межах земельної децентралізації.
Друга комісія має зайнятися розслідуванням "можливих фактів порушення Конституції України та законів України одеським міським головою Трухановим Г.Л., вчинення ним протиправних дій, зокрема корупційних правопорушень".
Проєкт №6198 пропонує створити ТСК та визначити її основними завданнями розслідування:
- можливого протиправного використання Трухановим бюджетних коштів, розпорядження комунальним майном, передавання іншим власникам майна державної власності, яке має стратегічне значення для держави тощо;
- невжиття заходів щодо забезпечення належного утримання дитячих закладів оздоровлення та відпочинку комунальної власності, що спричинило ушкодження здоров'я та загибель людей;
- перевищення Трухановим визначених законом повноважень щодо вирішення кадрових питань.
Члени комітету рекомендували парламенту ухвалити постанову за основу та в цілому з урахуванням пропозицій комітету.
Контекст:
6 жовтня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала низку підозр у межах розслідування кримінального провадження НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Того самого дня детективи Національного антикорупційного бюро вручили підозру меру Одеси Геннадієві Труханову та ще трьом посадовцям у зв'язку зі зловживанням службовим положенням та участю у злочинній організації. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 1 ст. 255 (створення або участь у злочинній організації) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим положенням, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.
Труханову призначили заставу у розмірі 30 млн грн, політик сказав, що таких грошей у нього немає, і, як пише "Думская", подав апеляцію. Запобіжний захід у вигляді застави призначили й іншим фігурантам.
За версією слідства, учасники організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння грошима місцевого бюджету та землею територіальної громади Одеси для її передавання під забудову. Через ці дії, як повідомляли в НАБУ, протягом 2016–2019 років громада втратила не менше як шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га, а посадовці незаконно витратили з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір збитків за цими епізодами, згідно з результатами експертизи, становить 689 млн грн. Загалом у провадженні фігурує 16 осіб, зокрема відомий бізнесмен Володимир Галантерник.