Парубій обговорить із МВФ і Венеціанською комісією поправки до законопроекту про антикорупційний суд
Голова парламенту Андрій Парубій сподівається, що Верховна Рада 22 травня розгляне у другому читанні законопроект про створення Вищого антикорупційного суду.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій має намір узяти участь в узгодженні поправок до законопроекту про створення антикорупційного суду з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією 21 травня. Про це він сказав на засіданні погоджувальної ради ВР, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Упевнений, що цього тижня основним питанням нашої роботи має стати закон про антикорупційний суд... Часу для дискусій було достатньо, і ми повинні переходити до ухвалення рішення", – заявив Парубій.
Спікер сподівається, що законопроект може бути подано на розгляд парламенту 22 травня після обіду.
"Більшість позицій узгоджено з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією. Фактично йдеться про одну дискусійну позицію: повноваження Громадської ради міжнародних експертів. І сьогодні, зокрема, і я братиму участь у нарадах, щоб ми змогли із МВФ і Венеціанською комісією вийти на узгоджену позицію, щоб у залі у нас не було так багато дискусій", – продовжив Парубій.
Спікер додав, що 21 травня комітет із питань правової політики та правосуддя повинен провести засідання, щоб підготувати законопроект до другого читання.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП заявили, що вважають законопроект відповідним рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні повинні створити протягом 12 місяців після набрання законом чинності.