Пашинський: Якщо Угорщина і далі буде так поводитися щодо України, НАТО змінить регламент G

Пашинський: Україна вже давно не об'єкт, а суб'єкт зовнішньої політики
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Блокування Угорщиною лютневого засідання Україна – НАТО не є серйозною проблемою, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту", голова комітету парламенту з питань нацбезпеки і оборони, член міжпарламентської ради Україна – НАТО Сергій Пашинський.

Київ не буде піддаватися на шантаж Угорщини, яка заблокувала лютневе засідання Україна – НАТО, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту", голова комітету парламенту з питань нацбезпеки і оборони, член міжпарламентської ради Україна – НАТО Сергій Пашинський.

"Я б не драматизував. Причина конфлікту між Україною та Угорщиною всім відома – це закон "Про освіту". Нас дивує Угорщина, яка зайняла таку деструктивну позицію. Україна не буде піддаватися на шантаж. До того ж усі знають, що є рішення Євросоюзу, Венеціанської комісії і самого НАТО щодо Угорщини, де їх застерігають від використання правових механізмів для шантажу України. Альянс дав їм зрозуміти, що не дозволить використовувати себе як інструмент тиску на Київ. Так що я не бачу тут якоїсь серйозної проблеми", – зазначив нардеп.

За його словами, у президента України Петра Порошенка досить міцна позиція у цій ситуації.

"Позиції президента Порошенка в цьому питанні досить сильні. Якщо Угорщина і далі буде так поводитися щодо України, НАТО змінить регламент. Навіть із погляду самої Угорщини такі дії нелогічні. Україна вже давно не об'єкт, а суб'єкт зовнішньої політики. Подобається це комусь чи ні – ми вже реальна геополітична сила на сході Європи. Та і в Європі загалом. Це розуміють, зокрема, і в НАТО", – резюмував Пашинський.

Після ухваленого 5 вересня року у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння майбутнім угорської меншини в Україні.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що будуть блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через закону "Про освіту".

27 жовтня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт виступив проти засідання комісії Україна – НАТО 6 грудня 2017 року в Брюсселі. Представник НАТО повідомив УНІАН, що засідання не планували на грудень.

За словами українського віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, у НАТО стурбовані поведінкою Угорщини щодо українського закону "Про освіту".

7 лютого заступник глави Міністерства закордонних справ України Василь Боднар після зустрічі в Ужгороді із заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модьором повідомив, що Київ і Будапешт узгодили головні позиції щодо врегулювання мовного питання.

8 лютого в міністерстві закордонних справ Угорщини спростували, що досягли домовленості з Україною щодо мовних норм закону "Про освіту".