Угорщина заблокувала засідання комісії Україна – НАТО в лютому – посол
Президент України Петро Порошенко має намір порушити питання блокування Будапештом засідань комісії Україна – НАТО на зустрічі з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом наступного тижня, заявив посол України при НАТО Вадим Пристайко.
Угорщина заблокувала засідання комісії Україна – НАТО з питань оборони, яке мало відбутися 14–15 лютого. Про це "Українським новинам" заявив посол України при НАТО Вадим Пристайко.
"Це не перший раз, коли Угорщина блокує проведення засідання комісії Україна – НАТО на рівні міністрів. Й Угорщина взяла це на озброєння і заявила офіційно, що вона буде блокувати всі заходи, які проводяться рівнем вище, ніж рівень послів, – тобто мій рівень. Цього разу жертвою стало засідання на рівні міністрів оборони, що, на нашу думку, є абсолютно неприйнятним, з огляду на те, що востаннє міністри в такому форматі зустрічалися з нашим міністром у 2016 році", – підкреслив посол.
Він додав, що союзники в Альянсі не задоволені ситуацією, що склалася.
"Мені відомо, що 11 послів країн – членів НАТО надіслали листа на адресу свого угорського колеги, у якому сказано, що НАТО не є "сценою для розігрування такої драми". Для цього існує – і ми використовували цей механізм – Венеціанська комісія, що надала свої рекомендації, які Україна зобов'язалася виконати. Ми вірили, що угорська сторона розуміє, що це єдиний авторитетний орган, до думки якого прислухаються", – зазначив Пристайко.
Він додав, що президент України Петро Порошенко має намір порушити це питання на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом наступного тижня.
Після ухваленого 5 вересня у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що будуть блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
27 жовтня Сіярто заявив,що Будапешт виступив проти засідання комісії 6 грудня 2017 року в Брюсселі. Представник НАТО повідомив УНІАН, що засідання не планували на грудень.
За словами українського віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, у НАТО стурбовані поведінкою Угорщини через український закон "Про освіту".
7 лютого заступник глави Міністерства закордонних справ України Василь Боднар після зустрічі в Ужгороді із заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модьором повідомив, що Київ і Будапешт узгодили основні позиції щодо врегулювання мовного питання.
8 лютого в міністерстві закордонних справ Угорщини спростували, що досягли домовленості з Україною щодо мовних норм закону "Про освіту".