"Переплутав власні інтереси з державними". Ляшко закликав Венедіктову звільнити Панова
Керівник департаменту Офісу генпрокурора Олександр Панов допомагає колишньому главі податкової міліції часів президента Віктора Януковича – Андрію Головачу відсудити у держави 100 млн грн, заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко.
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова має звільнити керівника департаменту з нагляду за слідством і діяльністю ДБР Офісу генпрокурора Олександра Панова, оскільки він сприяє незаконній діяльності колишнього глави податкової міліції часів президента Віктора Януковича – Андрія Головача. Про це в ефірі телеканала "Україна 24" заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко.
"А от кого у відставку треба відправити, я вже зараз генеральному прокурору можу підказати. Там у неї є такий керівник департаменту Панов по нагляду за слідством. Цей Панов дружить з адвокатом Головача. Головач – це колишній керівник податкової поліції при Януковичі. Цей Головач намагається забрати в держави 100 млн грн. Пам'ятаєте, на вертольотах затримували? Так от один із тих, кого затримували, – це був Головач. Він пішов на угоду зі слідством, заплатив 100 млн грн, щоб вийти з тюрми. Зараз намагаються через Печерський суд відсудити, повернути назад ці гроші. Панов – керівник департаменту ОГП у цьому йому допомагає", – заявив Ляшко.
На його думку, фактично такими діями Панов "порушує інтереси держави і лобіює інтереси корупціонерів".
"Тому я звертаюся до генерального прокурора – звільніть Панова з посади, якщо він переплутав власні інтереси з державними. У мене для цього є всі докази, я готовий їх надати", – додав політик.
Андрій Головач народився в Донецьку. Працював заступником начальника податкової інспекції в Запорізькій області, потім очолював управління податкової міліції у Дніпропетровській області. У 2010 році його було призначено першим заступником начальника податкової міліції. Того самого року він став першим заступником голови Державної податкової служби України – начальником податкової міліції, обіймав цю посаду до 2014 року. У серпні 2016 року в межах розслідування справи Януковича військова прокуратура разом із СБУ затримала Головача і провела в нього обшук.
Суд погодив арешт із можливістю застави в розмірі 200 млн грн. Слідство встановило, що через банківські рахунки, зареєстровані на Головача та членів його сім'ї, провели в період із листопада 2013 року до дня арешту експодатківця 12 серпня 2016-го фінансові операції на загальну суму 1 млрд 600 млн грн.
Головач погодився на угоду зі слідством і дав свідчення проти Януковича, виплатив разом зі ще одним обвинуваченим, колишнім керівником аукціонного комітету Мінекономіки Олександром Сухомлином, 152 млн грн у бюджет і дістав умовний строк. Застави він не вносив.
Син Головача – Олександр Головач – має намір через суд повернути 130 млн грн, сплачені як відшкодування збитків державі в межах угоди його батька зі слідством у справі про незаконну виплату ПДВ 2016 року. Про це стало відомо з позовної заяви Головача-молодшого, яку опублікувало агентство "РБК-Україна". На думку журналістів, провести повернення коштів Головачу може допомогти оточення генпрокурорки.
За інформацією агентства, одним з адвокатів Головача є Сергій Чорний, експрокурор Генпрокуратури (звільнився в листопаді 2019 року), який раніше працював у Харківській області разом із Пановим слідчим першого відділу слідчого управління. Чорний фігурує як адвокат у справі №591/3603/19 Євгена Сергушина, найманого менеджера Головача-молодшого.