Подоляк: Під час переговорів не треба кидати слова, які патріотично звучать, але провокують Росію. Зради не буде

Подоляк: Переговорна група з Росії стала адекватніше сприймати те, що відбувається
Фото: president.gov.ua
Радник глави Офісу президента України, член української делегації на переговорах із Росією Михайло Подоляк сказав в інтерв'ю НВ, яке вийшло 24 березня, що українська сторона відстоює інтереси України, і закликав не робити заяв, які можуть провокувати агресора.

Він розповів, що переговори з РФ "ідуть постійно" в онлайн-форматі, "але вони йдуть дуже тяжко".

"Позиції України зрозумілі, вони були окреслені президентом [Володимиром] Зеленським дуже чітко: про суверенітет, про територіальну цілісність, про загальні питання безпекових гарантій. Але перемовини йдуть важко, тому що Російська Федерація, на мій погляд, ще не до кінця розуміє усю ту глибину провалу, в який вони вже попали. Вони й далі будуть просуватися до дна. Ми бачимо, що вони дуже послідовні в цьому", – сказав Подоляк.

Він підтвердив свої попередні спостереження, що загалом поведінка членів російської делегації змінюється.

"Переговорна група стала теж більш адекватно сприймати те, що відбувається. Але все ж таки їх теж має ще трошки попустити. Я думаю, що цей перелом уже незабаром буде точно, такий суттєвий перелом. Тому що ще якісь міфи у них у голові, на жаль, є", – сказав радник глави Офісу президента.

Водночас він наголосив, що Україна проводить переговори з агресивною державою, "тому дуже обережно потрібно ставитися до будь-яких слів".

"На жаль, РФ сама багато робить вкидів, щоб притиснути нас на переговорах. Президент чітко сказав: немає жодних поступок суверенітету, територіальній цілісності і ми можемо обговорювати тільки дієві гарантії безпеки, – сказав Подоляк. – Я хочу, щоб ми перестали спекулювати довкола того, що там вкидає Росія. Точно не буде ніякої зради... Є багато людей, які втратили усе, які загинули, які втратили домівки, діти яких сиділи у підвалах і не мали їжі. Це неможливо просто так розміняти на щось, на якусь поступку для РФ. З іншого боку, поки йде переговорний процес,  він і так дуже в’язкий і тяжкий,  не треба кидати якісь слова, які будуть патріотично звучати, але насправді будуть провокувати Росію ще більш агресивно атакувати наші мирні міста і села".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Із кінця лютого Україна та Росія проводять переговори про закінчення війни. Уже відбулося три очні раунди, зараз зустрічі делегацій проводять у відеоформаті. "Дуже складний і в'язкий переговорний процес. Є принципові суперечності. Але простір для компромісу є", – заявив Подоляк.

Сторони публічно не коментують подробиць переговорів. За словами радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича, це вимога низки конвенцій, зокрема Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Прессекретар президента Туреччини Реджепа Ердогана Ібрагім Калин повідомив, що в розмові з Ердоганом президент РФ Володимир Путін озвучив шість вимог до України: нейтралітет і відмова від майбутнього вступу в НАТО; демілітаризація та взаємне надання гарантій безпеки за австрійською моделлю; "денацифікація"; скасування "перешкод" для широкого вживання російської мови; визнання "ДНР" і "ЛНР"; визнання анексованого Криму територією Росії.

За словами Зеленського, пріоритети України на переговорах такі: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності.