Піонтковський про Путіна: На 12 червня добрий Гітлер призначив "підпал Рейхстагу"
Президент РФ Володимир Путін планує використовувати антикорупційні акції протесту 12 червня для введення у країні надзвичайного стану та "зачищення зрадників у вищих ешелонах влади", уважає російський політолог Андрій Піонтковський.
Призначене на 15 червня спілкування президента РФ Володимира Путіна з росіянами може бути частиною плану з придушення всеросійських акцій протесту 12 червня та подальшого зміцнення його влади. Про це російський політолог Андрій Піонтковський написав у Facebook.
"На 12 червня добрий Гітлер призначив "підпал Рейхстагу". Мало хто звернув увагу, що на 15 червня Путін несподівано призначив пряму лінію "спілкування з народом". Про неї вже всі було забули, вирішивши, що він відмовився від цього піар-ходу, який вичерпав себе. Нічим йому нині похвалитися", – зазначає він.
За прогнозами Піонтковського, усеросійська антикорупційна акція, яка може стати більш масовою, ніж 26 березня, "в жодному разі" не буде успішною.
"Вождь не може прийти на пряму лінію, підібгавши хвіст. Він повинен прийти в чоботах і камуфляжі, пахнучи порохом і сльозогінним газом. Прийти та доповісти арійському племені з додатковою хромосомою, що вірні йому нацгвардійці на чолі з нещадним до ворогів Рейху маршалом Золотовим придушили 12 червня спробу збройного заколоту, інспірованого ворогами Росії. А 13–14 червня провели зачищення зрадників у вищих ешелонах влади", – ідеться в повідомленні.
Політолог пише, що в таких умовах Путін "не може собі дозволити покинути свій пост національного лідера, збирача земель руських".
"Якщо процес консолідації суспільства буде достатньо динамічним, до кінця року можливе скасування надзвичайного стану. Тоді він візьме участь у виборах президента РФ, призначених на 18 березня 2018 року – день возз'єднання Криму з великою Росією. Ось такий план Путіна", – говорить Піонтковський.
Сьогодні опозиціонер Олексій Навальний повідомив владі Москви про проведення антикорупційної акції протесту 12 червня з 14.00 до 17.00. Про бажання взяти участь в акції заявили ініціативні групи у 212 містах РФ.
26 березня в Москві, Петербурзі й інших містах Росії відбулися демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Перед початком акції в Москві затримали її ініціатора Навального, пізніше – усіх співробітників його фонду. Наступного дня заарештував Навального на 15 діб і оштрафував його на 20 тис. рублів (9,4 тис. грн) за організацію мітингу.
Приводом для антикорупційних мітингів стала публікація 2 березня розслідування Фонду боротьби з корупцією під назвою "Він вам не Дімон" про "корупційну імперію" Медведєва. У фонді стверджують, що російський прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими управляють друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду РФ.