"Після публікації кожних рейтингів ми отримуємо листи з погрозами". Сайт КМІС відновив роботу після хакерської атаки

Паніотто: Незадоволених може бути багато, і ми не можемо це пов'язати з конкретною політичною силою
Фото: Володимир Паніотто / Facebook
Сайт Київського міжнародного інституту соціології, який 22 жовтня зазнав хакерської атаки, відновив роботу. Зараз на ньому відображаються дані досліджень, включно зі свіжими рейтингами партій, передає кореспондент "ГОРДОН".

Директор КМІС Володимир Паніотто прокоментував злам сайта у своєму Facebook. Він вважає, що зв'язку між хакерською атакою і нещодавнім дослідженням популярності партій може і не бути.

"Головне питання, яке мені задають зараз представники ЗМІ, – чи ми пов'язуємо це з публікацією нових рейтингів... Маю сказати, що в нас немає підстав пов'язувати чи не пов'язувати саме з цими рейтингами. Із нашої точки зору, в них практично не було нічого нового, вони статистично значуще не відрізнялися від травневих рейтингів", – сказав соціолог.

Він зазначив, що напад, найімовірніше, пов'язаний усе ж із політичними даними, а не іншими нещодавніми дослідженнями (споживання трансжирів, культурні проблеми людей з інвалідністю тощо). Але з конкретною політичною силою Паніотто атаки не пов'язує.

"Після публікації кожних рейтингів ми отримуємо листи з мовою ненависті і погрозами. Політика КМІС  не підходити близько до жодної політичної сили, щоб не втратити незалежність. Під час виборів ми проводили дослідження практично для всіх політичних сил, що потрапили до парламенту, зараз теж паралельно проводимо дослідження для політичних супротивників. Тому незадоволених може бути багато, і ми не можемо це пов'язати з конкретною політичною силою", – написав він.

КМІС планує звернутися до кіберполіції із заявою про злочин.

У коментарях Паніотто додав також, що інститут зацікавлений у публікації імен замовників дослідження, оскільки це продемонструвало б, що результати не залежать від замовників. Але, за його словами, КМІС не може робити цього через пункти про конфіденційність у контрактах.

Контекст:

20-го і 21 жовтня КМІС опублікував результати опитувань, згідно з якими рейтинг президента Володимира Зеленського впав на 8,6% на тлі занесення до списку потенційних кандидатів ексспікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, а партія п'ятого президента Петра Порошенка "Європейська солідарність" уперше після обрання нинішньої Ради обігнала "Слугу народу" й очолила рейтинг політичних сил.

Голова партії "Слуга народу", перший віцеспікер Ради Олександр Корнієнко засумнівався у даних КМІС. "У межах похибки 2,7% говорити про те, що хтось когось випереджає – навіть я б не став говорити, що "Слуга народу" випереджає наступну партію, тому що між нами є менше ніж 2,7%. Давайте будемо говорити прямо про цифри, а не маніпулювати, що "Європейська солідарність" випереджає "Слугу народу" на 0,2%", – сказав нардеп.

Він також пообіцяв, що на довиборах у Верховну Раду, які відбудуться 31 жовтня у двох округах, усі "побачать [реальну] картину".

22 жовтня сайт КМІС зламали, з нього зникла вся інформація. Антон Грушевський, керівник соціологічних і політичних досліджень КМІС, повідомив, що напередодні колективу надійшов лист із погрозами.