"Подаємо апеляцію, застави не вносимо". Адвокати Коломойського прокоментували рішення суду про арешт їхнього клієнта

Коломойського відправили у СІЗО одразу після обрання запобіжного заходу
Фото: suspilne.media

Адвокати бізнесмена Ігоря Коломойського, якого 2 вересня суд у Києві заарештував у справі про шахрайство та відмивання коштів, заявили журналістам, що оскаржуватимуть рішення. Про це повідомляє УНН.

Шевченківський райсуд Києва обрав для підозрюваного запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці з альтернативою внесення застави у розмірі понад 509 млн грн.

"Хочемо вам сказати, що подаємо апеляцію і чекаємо на повне судове рішення. Застави не вносимо", – сказав адвокат Олександр Лисак.

Він зазначив, що суд не вказав номера рахунку, на який потрібно переказати кошти, а також висловив сумніви щодо законності судового рішення.

"Стаття, яка інкримінується, – 209 (легалізація/відмивання майна, одержаного у злочинний спосіб. – "ГОРДОН"). Вона навіть у реєстрі досудових розслідувань не внесена. Або внесено лише про висунення обвинувачення. От мій колега запитував про будь-які документи щодо сьогоднішньої так званої легалізації, але жодних документів немає. Тому ми кажемо: давайте подивимося [текст] судового рішення, тому що нас цікавить законність судових рішень", – наголосив Лисак.

Фотограф "Телеграф" Ян Доброносов опублікував у Facebook знімок Коломойського із припискою: "Руки видають нервозність Ігоря Валерійовича. Подряпаний великий палець".

А також відео, як Коломойського відвозять у СІЗО співробітники Служби безпеки України.

Судовий розгляд відбувався в закритому режимі на вимогу адвокатів підозрюваного, які посилалися на захист персональних даних. Суд вирішив узяти Коломойського під варту в залі засідань.

Контекст:

2 вересня вранці Служба безпеки та Бюро економічної безпеки України повідомили Коломойського про підозру за двома статтями Кримінального кодексу – ст. 190 (шахрайство) і ст. 209 (легалізація/відмивання майна, одержаного у злочинний спосіб).

За даними слідства, протягом 2013–2020 років він легалізував приблизно 570 млн грн через їх виведення за кордон, використовуючи водночас інфраструктуру підконтрольних банківських установ.