Суд відправив Коломойського під арешт із можливістю вийти під заставу в розмірі майже 510 млн грн

За даними слідства, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував приблизно 570 млн грн
Фото: Yan Dobronosov / Facebook

2 вересня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту для бізнесмена Ігоря Коломойського, якому вранці оголосили про підозру в шахрайстві й відмиванні коштів. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Суд обрав запобіжний захід Ігорю Коломойському у вигляді тримання під вартою на два місяці з альтернативою у вигляді застави в понад 509 млн грн", – ідеться в повідомленні.

"Українська правда" уточнила, що визначений судом розмір застави становить 190 тис. прожиткових мінімумів, або 509,96 млн грн.

Судовий розгляд відбувався в закритому режимі на вимогу адвокатів підозрюваного, які посилалися на захист персональних даних. Рішення зачитали у відкритому режимі, зазначає "Суспільне".

Суд вирішив узяти Коломойського під варту в залі засідань.

2 вересня вранці Служба безпеки і Бюро економічної безпеки України повідомили Коломойського про підозру за двома статтями Кримінального кодексу – ст.190 (шахрайство) і ст. 209 (легалізація/відмивання майна, одержаного у злочинний спосіб).

За даними слідства, протягом 2013–2020 років він легалізував приблизно 570 млн грн через їх виведення за кордон, використовуючи водночас інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

Контекст:

У серпні 2020 року міністерство юстиції США подало проти Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова два цивільні позови, у яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів "ПриватБанку". Коломойський заперечував обвинувачення мін'юсту США у відмиванні грошей "ПриватБанку" і стверджував, що "всі інвестиції у США було зроблено із власних коштів, одержаних у 2007–2008 роках за згодою з компанією "Євраз", і з доходів інших бізнесів, які зберігали у "ПриватБанку".

2 вересня 2022 року НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про викриття схеми розкрадання коштів компанії "Укрнафта" на 13,3 млрд грн. Того самого місяця, за даними ЗМІ, НАБУ провело в Коломойського обшуки у цій справі, відомо, що у жовтні й листопаді його викликали на допит у бюро. У НАБУ заявляли, що чекають на проведення економічної експертизи, після чого вирішуватимуть, "як рухатися далі з колом підозрюваних, завданими збитками й усім, що із цим пов'язано".

7 листопада 2022 року секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що акції п'яти українських компаній, зокрема "Укрнафти" й "Укртатнафти", примусово відчужено на користь держави. Коломойський раніше володів акціями цих компаній.

1 лютого 2023 року СБУ і БЕБ провели обшуки в будинку в Коломойського. СБУ повідомила, що ці слідчі дії проводили в межах справи про викриття схем привласнення 40 млрд грн керівництвом "Укрнафти" й "Укртатнафти".

Коломойський з активом у розмірі $1 млрд посідає 2522-ге місце в рейтингу мільярдерів, складеному американським діловим виданням Forbes. У списку зазначено, що бізнесмен – уродженець України, але в нього є громадянства Ізраїлю та Кіпру.