Політолог Карасьов: НАБУ і САП є інструментами конкурентної боротьби між будівельними компаніями Одеси

Вадим Карасьов: До цієї проблеми необхідно привернути увагу і провести офіційну перевірку цих фактів, причому публічно
Фото: Вадим Карасьов / Facebook

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура користуються послугами девелопера Kadorr у підготовці матеріалів для "одеської справи", тоді як головними підозрюваними в цьому провадженні є топменеджери прямого конкурента Kadorr в Одесі – будівельної компанії "Будова". Про це у своєму Facebook 19 жовтня заявив політолог Вадим Карасьов.

"У ЗМІ пройшла інформація, що НАБУ і САП користуються послугами комерційної компанії Kadorr у підготовці матеріалів для так званої одеської справи. Суть справи полягає в тому, що головними підозрюваними є топменеджери одеської будівельної компанії "Будова". Водночас в Одесі всім відомо, що Kadorr і "Будова" – це найбільші забудовники міста, які до того ж є жорсткими конкурентами на будівельному ринку. Тоді виникає питання: який має вигляд з боку закону, що НАБУ і САП є інструментами конкурентної боротьби між будівельними компаніями?" – написав експерт.

Він вважає, що цей факт ставить під удар легітимність рішень, які ухвалюють антикорупційні органи.

"Імовірно, використання комерційних структур під час підготовки матеріалів для обвинувачення і прокуратури – це робота "по-старому". Але в чому тоді суть роботи антикорупційних органів, якщо принципи їхньої діяльності поставлено під сумнів і вони суперечать законності? До цієї проблеми необхідно привернути увагу і провести офіційну перевірку цих фактів, причому публічно", – переконаний Карасьов.

Контекст:

6 жовтня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала п'ять підозр у межах розслідування кримінального провадження НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Того самого дня детективи Національного антикорупційного бюро оголосили підозру меру Одеси Геннадію Труханову і ще трьом чиновникам у зв'язку зі зловживанням службовим становищем й участю у злочинній організації. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 1 ст. 255 (створення або участь у злочинній організації) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що завдало тяжких наслідків) Кримінального кодексу України.

Труханову призначили заставу в розмірі 30 млн грн, іншим підозрюваним обрали такі запобіжні заходи: директорка юридичного департаменту міськради Інна Поповська – заставу 26 млн грн, ексголова депутатської комісії з комунальної власності Василь Шкрябай – 8 млн, колишній прокурор Одеської області Олег Жученко – 2 млн 618 тис. грн.

За версією слідства, учасники організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння грошима місцевого бюджету й землею територіальної громади Одеси для її передання під забудову. Через ці дії, як повідомляли в НАБУ, протягом 2016–2019 років громада втратила не менше ніж шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га, а чиновники незаконно витратили з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір збитків щодо цих епізодів, згідно з результатами експертизи, становить 689 млн грн. Усього, за інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у провадженні фігурує 16 осіб.