Помпео заявив Сіярто про важливість підтримки України в НАТО
Держсекретар США Майк Помпео сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, що Україні потрібно допомогти в умовах російської агресії.
Державний секретар США Майк Помпео заявив міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сіярто про важливість підтримки взаємодії України з НАТО, повідомляють на сайті Держдепу.
Їхня зустріч відбулася 30 травня у Вашингтоні. Помпео і Сіярто обговорили розширення співробітництва між країнами.
"Секретар також наголосив, що Україна гостро потребує допомоги в умовах російської агресії, включно зі сприянням і підтримкою взаємодії України з НАТО, а також необхідністю протидії російському зловмисному впливу в Центральній Європі", – ідеться в повідомленні.
Співрозмовники також погодилися з тим, що Європа має диверсифікувати джерела постачань енергоресурсів.
Відносини України й Угорщини погіршилися після ухваленого 5 вересня 2017 року у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні. Угорщина висловила занепокоєння про майбутнє угорської меншини в Україні.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
27 жовтня Сіярто заявив, що Будапешт виступив проти засідання комісії Україна – НАТО 6 грудня 2017 року у Брюсселі.
7 лютого 2018 року у МЗС України заявили, що Київ і Будапешт погодили головні позиції щодо врегулювання мовного питання, але у МЗС Угорщини це спростували.
27 квітня у штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Альянсу на рівні глав МЗС союзників. Українська сторона планувала провести в межах зустрічі засідання комісії Україна – НАТО. Ініціативу України підтримали всі союзники, зокрема міжнародний секретаріат Альянсу. Угорщина її ветувала.
25 травня стало відомо, що уряд Угорщини надіслав генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу й урядам країн – членів Альянсу документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО щодо України". Так Угорщина намагається переконати союзників і керівництво Альянсу в тому, що Захід має змінити підходи до співпраці з Києвом, насамперед у межах НАТО.
Представники Литви і Канади 26 травня заявили, що Угорщина має не блокувати співпрацю України і НАТО, а вирішувати свої проблеми з Києвом по-іншому.