Пономарьов: Єдиний реальний наступник Путіна – Кирієнко
Про це Пономарьов заявив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, коментуючи можливість висування у президенти РФ колишнього глави Рахункової палати Росії Олексія Кудріна.
На думку Пономарьова, повідомлення про нібито можливість дострокових виборів та обговорення імені наступника Путіна могли виникнути за його ж згодою. Главі Кремля це вигідно, тому що під час таких процесів "виявляються всі нелояльні одразу", пояснив політик.
"Тому всі ці відстріли про наступників, звісно, поширює насамперед сам Путін, його оточення. Йому в цьому сенсі це вигідно. На мою думку, усе одно єдиний реальний зараз наступник – це [заступник глави адміністрації президента РФ Сергій] Кирієнко. Через те, що він має і силові можливості, і політичні можливості, і фінансові можливості... І в цьому сенсі йому дуже вигідно, щоб з'являлися постаті альтернативних наступників. Бо інакше він стає царем гори, проти якого всі об'єднуються, борються, і це дуже небезпечна позиція. Тому йому якийсь маневр, який відволікає, теж дуже вигідний. Тому, звісно, адміністрація всіляко розганятиме тему Кудріна через усю свою піар-агентуру, якої зокрема у ліберальному середовищі дуже багато", – заявив він.
Головний критерій, якому має відповідати наступник – можливість домовитися із Заходом, вважає Пономарьов.
"Найважливіше, що ми маємо розуміти, – що наступник має відповідати одній конкретній умові: це можливість домовитися із Заходом. Іншого сенсу в наступництві немає. Тобто наступник – це спосіб закінчити цю війну", – наголосив політик.
Контекст:
Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли він був главою уряду.
За президентства Путіна Росія спочатку окупувала 2014 року Крим і розпочала збройну агресію проти України на Донбасі, а потім 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабне вторгнення. Путін називає війну "спецоперацією", мета якої – "демілітаризація" і "денацифікація" України.
У 2020 році до конституції РФ внесли зміни, які дозволяють Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року. Він неодноразово заявляв, що поки не вирішив, чи балотуватиметься на новий строк.
Низка експертів, наприклад, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, прогнозують, що внаслідок воєнних невдач в Україні Путін може втратити владу.
Серед можливих наступників Путіна аналітики називають секретаря Радбезу РФ Миколу Патрушева, його сина – міністра сільського господарства Дмитра Патрушева, Кирієнка, прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна.
Деякі експерти вважають, що після Путіна одноосібного правління у країні не буде або принаймні наступником не стане ніхто з його команди.