Порошенко: Політичне рішення обмежити імпорт книг із країни-агресора створило нові можливості для нашого книговидавництва
Президент Петро Порошенко вважає, що в Україні існує великий попит на українське кіно і книги державною мовою. За його словами, люди дедалі більше читають українською і дивляться фільми вітчизняного виробництва.
Президент України Петро Порошенко констатував, що після введення квот на українському телебаченні стало більше україномовних програм, а після обмеження імпорту книг із Росії українці стали більше читати державною мовою. Про це президент сказав під час заходів 9 березня, присвячених дню народження великого українського поета Тараса Шевченка, повідомляє прес-служба глави держави.
"Ще один закон, про квоти на телебаченні, лише починає діяти, але вже до початку дії закону ми бачимо набагато більше україномовних програм на ТБ. Стали знімати та показувати україномовні серіали, нарешті. Не перероблені, а справжні – наші. Тоді як раніше у цій сфері суцільно панував російський секонд-хенд. Можемо із надією говорити про відродження національного кінематографа... Минулого року за державної підтримки завершено 47 фільмів різних жанрів. Цього року на кіновиробництво виділимо 1 млрд грн, що вдвічі більше, ніж попереднього", – сказав президент.
Він додав, що прокатний успіх стрічки "Кіборги" і багатьох інших українських фільмів свідчить про величезний суспільний попит на українське кіно.
"У 2017 році в українських кінотеатрах на фільми українського виробництва глядачі купили півтора мільйона квитків, своїми грошима підтримавши українську кінематографію. Це їх свідомий вибір. І це саме те, чому я тішусь... Це майже в чотири рази більше, ніж у 2016 році! Я не маю жодного сумніву, що у 2018 році цю тенденцію ми точно продовжимо", – продовжив Порошенко.
За словами президента, "позитивні зрушення намітилися в українському книговидавництві".
"Я регулярно буваю у Львові, регулярно відвідую "Книжковий Арсенал" і бачу ці зміни неозброєним оком. Політичне рішення обмежити імпорт книжок із країни-агресора та боротьба з контрабандою, якою ці книги завозилися, створили нові ніші для нашого книговидавництва, нові можливості. Дуже добре, що українських книжок зараз стає набагато більше, зросли обсяги перекладної літератури. Люди дедалі більше, нарешті, читають українською. Однак, попри на ці позитивні тенденції, якісного та кількісного ривка у книжковій галузі – на жаль, я можу це констатувати – все ще не сталося. Уряд має знайти економічні важелі для стимулювання книговидання, а письменників і сумлінних дистриб'юторів захистити від піратства та порушень їхнього права інтелектуальної власності, насамперед в інтернеті", – заявив Порошенко.
9 березня із дня народження Шевченка виповнюється 204 роки.
З 13 жовтня 2017 року в Україні набрав чинності закон 2054-VIII про мовні квоти на телебаченні. Згідно з документом, у загальному тижневому обсязі мовлення передачі, фільми та новини державною мовою мають становити не менше ніж 75% у кожному із проміжків часу між 7.00 і 18.00, а також між 18.00 і 22.00. Місцеві та регіональні телерадіокомпанії мають транслювати не менше ніж 60% ефіру українською мовою.
5 лютого 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін у деякі закони про захист інформаційного телерадіопростору України", що забороняє використання будь-якої аудіовізуальної продукції, яка шкодить національній безпеці України і прославляє збройні формування держави-окупанта.
Згідно із законом, під заборону потрапляють будь-які аудіовізуальні твори, які містять "популяризацію, агітацію, пропаганду будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних військових або силових формувань держави-агресора".