Амбасадорка Німеччини: Думаю, що Україна може легко впоратися з вимогами ЄС щодо реформ
"Я думаю, що Україна може легко з ними впоратися, бо це справді вимоги, які вже існують довгі роки. Є вже прогрес. Можливо, не той прогрес, якого хотіли б самі українці, особливо у сфері судової реформи... Ми, ваші партнери, особливо "Група семи", постійно в контакті щодо цих питань з українським урядом", – сказала вона.
Фельдгузен наголосила, що для неї найважливішим питанням завжди була судова реформа в Україні.
"Ми досить успішно здійснили реформу децентралізації. Я думаю, що це справді історія успіху. Але судова реформа – це друга реформа, яка справді змінюватиме країну. Усі роки, які я працюю в Україні, я спостерігала за кроками, що були зроблені, я робитиму це і надалі", – заявила дипломатка.
За її словами, судова реформа – "це ніколи не було просто", але "якщо є політична воля, там можна дуже багато зробити".
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні та Молдові. Водночас для початку подальших переговорів щодо вступу Україні треба буде виконати низку умов. Зокрема, йдеться про судову реформу, кроки для боротьби з корупцією, відмиванням грошей та інші заходи.
Засідання Європейської ради, на якому з урахуванням рекомендацій Єврокомісії ухвалюватимуть рішення про статус України, відбудеться 23–24 червня.
Контекст:
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в умовах, які склалися, розраховує на приєднання до блоку за спеціальною процедурою.
Європейський парламент 1 березня закликав інституції ЄС працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата, а 8 червня підтримав резолюцію із закликом надати Україні статус кандидата. Відбувся неформальний саміт лідерів ЄС, де ухвалили рішення, яке, як вважають у МЗС України, свідчить про те, що Україна буде членом ЄС.
16 червня під час візиту до Києва лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії виступили за негайне надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Президент Франції Еммануель Макрон додав, що головні країни Євросоюзу домовилися надати цей статус Україні безумовно і вже потім висунути низку умов.