Посольство Росії у США про справу Скрипаля: У Білого дому є час, щоб запобігти наслідкам цієї фейкової історії
Відносини Москви і Вашингтона не повинні стати заручниками "явно зрежисованих сценаріїв", заявили у прес-службі посольства Росії у США. За даними Bloomberg, американський президент Дональд Трамп може вислати з країни десятки російських дипломатів у відповідь на отруєння у Великобританії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.
Москва закликає Вашингтон запобігти негативним наслідкам для російсько-американських відносин у зв'язку зі справою колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, повідомляє прес-служба посольства РФ у США у Facebook 26 березня.
"В останні дні американські ЗМІ за пропозицією русофобських кіл у Вашингтоні запустили ще одну масштабну антиросійську кампанію. Навіть без натяку на докази у ній ідеться, що Москва причетна до отруєння російських громадян – колишнього британського агента Сергія Скрипаля (засудженого в Москві на 13 років, який відсидів п’ять років, проживає в Англії із 2010 року) і його доньки Юлії. Розслідування ще триває, але вони вже поклали всю провину на РФ", – сказано в повідомленні.
У відомстві зауважують, що остаточні висновки повинна зробити Організація із заборони хімічної зброї.
"Усе це абсурдно... До того ж вони пропонують покарати Росію. Тепер украй важливо спокійно і професійно дістатися до витоків трагедії, придумати спільні кроки, щоб запобігти повторенню таких інцидентів. У цій ситуації ми бачимо унікальну можливість для адміністрації Вашингтона як союзника номер один Даунінг-стріт. У ці важкі дні молодший партнер потребує допомоги і керівництва, в основі яких буде мудра стриманість, більше ніж будь-коли", – продовжили в посольстві.
У дипвідомстві підкреслили, що "кожен випад проти нас буде відбито", а "кожна пропозиція "покарати Росію" – це пропозиція завдати шкоди собі самому".
"У Білого дому досі є час, щоб запобігти негативним наслідкам цієї фейкової історії, щоб залишити хоч трохи позитивних моментів у російсько-американських відносинах. Відносини РФ і США багатошарові. Від цього залежить стратегічна стабільність усього світу. Ці відносини не повинні стати заручниками таких явно зрежисованих сценаріїв", – додали у відомстві.
24 березня агентство Bloomberg, посилаючись на джерела, повідомило, що президент США Дональд Трамп може вислати з країни десятки російських дипломатів у відповідь на отруєння у Великобританії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері. Вони перебувають у важкому стані. До лікарні потрапив також поліцейський Нік Бейлі. Пізніше його виписали.
Слідство з'ясувало, що під час замаху використали розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон вважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
22 березня лідери Європейського союзу вирішили відкликати для консультацій посла ЄС у Москві, німецького дипломата Маркуса Едерера.
Видання The Times, посилаючись на джерела, повідомило, що вислати співробітників російських дипвідомств планують США та 20 країн Євросоюзу.