Посольство США підтвердило справжність опублікованого раніше плану реформ для української влади

Американські дипломати в Києві заявили, що план – справжній
Фото: US Embassy Kyiv / Х

США передавали Україні план реформ, які вона має завершити для продовження американської допомоги. Посольство США у Києві підтвердило справжність опублікованого раніше документа.

Вашингтон склав перелік пріоритетних реформ у межах діалогу, який триває з Україною та сторонами, зацікавленими в майбутньому успіху, ідеться в заяві, опублікованій на сайті посольства. Далі його обговорюватимуть на багатосторонній координаційній платформі донорів для України у Брюсселі.

"Цей перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках нашої незмінної підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу – мети, яку Сполучені Штати рішуче підтримують. Метою цих зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами", – ідеться в документі.

25 вересня "Українська правда" повідомила, що заступник радника Білого дому з нацбезпеки і питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав координаційній платформі донорів листа зі списком пріоритетних реформ, які має провести Україна для продовження надання їй військової допомоги. Видання опублікувало текст листа, який, за даними журналістів, надіслали прем'єр-міністру України Денисові Шмигалю й Офісу президента України.

У документі розписано реформи за пріоритетністю їхнього впровадження: до трьох місяців, три – шість місяців, один рік і 18 місяців. Вони стосуються функціонування наглядових рад державних підприємств, антикорупційних органів, Вищої ради правосуддя, а також судової гілки влади України загалом.

Також протягом року Україна має реформувати процеси і процедури озброєння та держзакупівель відповідно до стандартів НАТО щодо "прозорості, підзвітності, ефективності та конкуренції у сфері оборонних закупівель, без шкоди для боєздатності". Пізніше видання додало, що цей лист є "попереднім робочим проєктом".

Контекст:

Міжвідомча донорська координаційна платформа для підтримки процесу відновлення та реконструкції України в межах фінансового "Рамштайну" розпочала роботу в січні 2023 року.

Шмигаль зазначав, що у форматі фінансового "Рамштайну" співпрацюватимуть країни ЄС і G7, МВФ, Європейський інвестиційний банк, ЄБРР, Організація економічного співробітництва.

2024 року Україні потрібно буде не менше ніж $42 млрд зовнішнього фінансування, зазначали в Мінфіні на початку серпня.

Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що США і партнери виділили Україні понад $76 млрд на пряму оборонну допомогу під час війни.