Президент України має відновити баланс між економічними й військовими інтересами – Фесенко

Володимир Фесенко: Якщо перекос залишиться, із часом постраждають й інтереси військових, бо допомога армії з боку бізнесу суттєво скоротиться
Фото: Oleksiy Panych / Facebook

Президенту України Володимирові Зеленському потрібно знайти рівновагу між потребами бізнесу й вимогами, які диктує воєнний час. Про це в коментарі "Апострофу" заявив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. Зупинення процесу бронювання спеціалістів вказує на те, що зараз акценти влади зміщено на користь військового сектору, зазначив експерт.

"Перед президентом постав черговий унікальний виклик, якого не мали його попередники: політичний баланс між економічним і військовим блоком уряду. Вони мають взаємну залежність. Наразі маємо значний перекос у бік військових. Насамперед у питанні бронювання. Наразі до 15 листопада бронювання критично важливих спеціалістів для українських підприємств припинене й немає ясності, чи не буде цей термін далі продовжений", – підкреслив політолог.

Фесенко також наголосив, що президент відповідальний за дотримання балансу між економікою й обороною, і якщо перевагу віддати лише військовим потребам, фінансова підтримка армії може зменшитися.

"Це рішення – виключно його особиста відповідальність як своєрідного арбітра в конфлікті інтересів економічного й воєнного блоків. Якщо перекос залишиться, із часом постраждають й інтереси військових, бо допомога армії з боку бізнесу суттєво скоротиться", – вважає експерт.

Контекст:

Кабінет Міністрів ухвалив рішення провести аудит підприємств і організацій до 15 листопада і на цей час зупинити дію деяких положень щодо бронювання.

Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявляв 9 жовтня, що рішення про аудит ухвалили через різке зростання кількості заброньованих людей. За його даними, в Україні від мобілізації зараз заброньовано 1 млн чоловіків. "Протягом двох років було 540 тис. людей, а тут за кілька місяців – зростання вдвічі", – розповів він. 

Міністерство економіки має проаналізувати результати аудиту й до 20 листопада поінформувати уряд.