При Міноборони України запускають Офіс підтримки змін. Названо першу реформу, яку він підтримав
Про створення такого офісу Міноборони інформувало 11 квітня.
"Запускаємо Офіс підтримки змін при Міністерстві оборони України. Це дорадчий орган, який має стати платформою для трансформацій у Міністерстві оборони. [...] Нашою ключовою задачею буде прискорення реформ та адвокація змін у сфері оборони", – написала сьогодні Марушевська.
Вона зазначила, що все відразу на високому рівні охопити неможливо, тому поступово запускатимуть напрями "зі сформованим баченням і потужними командами".
"Перша реформа, яку підтримає офіс, – це реформа державних закупівель. Наразі фокус буде на нелетальній номенклатурі (те, що в народі називають "тилові закупівлі"). Цю проєктну команду очолить Арсен Жумаділов. Після 24 лютого [2022 року] Арсен долучився до війська і зсередини розуміє проблематику", – пояснила Марушевська.
За її словами, "команда Арсена надаватиме експертну підтримку для ефективної реалізації реформи".
Жумаділов підтвердив у Facebook, що допоможе новому офісу при Міноборони.
"Робота нашої проєктної команди з реформи державних закупівель Міноборони фокусуватиметься на запуску окремої професійної інституції, яка займатиметься впровадженням якісних і системних змін у сфері державних закупівель задля забезпечення безперервності, стійкості та керованості системи постачання для потреб ЗСУ", – написав він.
Контекст:
На початку січня спалахнув скандал, пов'язаний із держзакупівлями в Міноборони України. 21 січня видання ZN.UA повідомило, що відповідно до угоди від 23 грудня 2022 року міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців двічі-тричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах.
ТОВ "Актив компані", про контракт із яким ішлося у статті, 22 січня виступило з офіційною позицією щодо скандалу у ЗМІ. Керівництво компанії стверджує, що порівняння цін на окрему одиницю товару в супермаркеті з вартістю в контракті є неправильним і маніпулятивним і що розголошення деталей контрактів ставить під загрозу безпечну роботу для постачання армії.
Міністерство оборони також опублікувало свою позицію. У відомстві вважають, що інформація про закупівлю розповсюджується "з ознаками умисних маніпуляцій" і вводить в оману. Пізніше у Міноборони заявили, що сталася "звичайна технічна помилка". Міністр оборони Олексій Резніков додав, що документа, опублікованого у ЗМІ, "ще не існує" і "жодної копійки по ньому не витрачено".
Резніков після скандалу навколо закупівель Міноборони пообіцяв, що українське оборонне відомство поверне громадський контроль над частиною закупівель, і анонсував перезавантаження антикорупційного управління Міноборони.
Верховна Рада 24 лютого ухвалила закон про введення прозорості в оборонних закупівлях.
З 23 квітня в системі Prozorro стало доступним відображення інформації про незбройні оборонні закупівлі.