"Приносили різні особи, навіть судді Верховного Суду". Князєв повідомив, що в нього в кабінеті "просто зберігалися" чужі гроші
Про це Князєв сказав 18 травня на засіданні Вищої ради правосуддя (ВРП), його цитує Центр протидії корупції в Telegram.
Зазначають, що під час засідання ВРП звернули увагу на пояснення Князєва щодо грошей, вилучених правоохоронцями в його кабінеті.
Зокрема, Князєв повідомив, що його кабінет не є режимно-секретним об'єктом і туди може прийти фактично будь-хто.
"До мене на зберігання приносили гроші різні особи, навіть судді Верховного Суду. У мене в кабінеті вони просто зберігалися", – заявив він.
18 травня Вища рада правосуддя дала згоду САП на арешт Князєва.
Начальник відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Омельченко повідомив 18 травня, що правоохоронці після обшуків недорахувалися "приблизно $1 млн" із суми, переданої, за даними слідства, Князєву як "неправомірна вигода" для ухвалення потрібного рішення.
За словами Омельченка, гроші передавали Князєву за два етапи: 3 травня – $1,35 млн і 15 травня – $450 тис. Як розповів прокурор САП, правоохоронці вилучили $450 тис. у Князєва вдома, ще $597 тис. знайшли в його робочому кабінеті. Решту грошей виявити поки не вдалося, зазначив Омельченко.
Контекст:
Князєва обрали головою Верховного Суду у 2021 році.
15 травня 2023 року ЗМІ повідомили, що НАБУ затримало на хабарі голову Верховного Суду. Того ж дня ввечері НАБУ й САП проінформували, що викрили масштабну корупцію у Верховному Суді, але не уточнили, про якого суддю йдеться.
На брифінгу 16 травня Омельченко підтвердив, що Князєва затримали.
Як повідомили в НАБУ, ідеться про хабар у розмірі $2,7 млн, з яких $1,8 млн призначалися саме для представників Верховного Суду, ще $900 тис. – для посередників. Провадження відкрили за ч. 4 ст. 368 і ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу (отримання неправомірної вигоди службовою особою і надання неправомірної вигоди службовій особі).
Глава НАБУ Семен Кривонос заявив, що це найрезонансніша справа за час роботи НАБУ й САП. Слідство вважає, що у зв'язці з Верховним Судом діяв "бекофіс", який був посередником між керівництвом суду й особами, які намагалися за неправомірну вигоду вирішити свої питання в суді. За інформацією "Української правди", разом із Князєвим затримали адвоката Олега Горецького. Припускають, що саме його адвокатська фірма була "бекофісом".
16 травня відбулося позачергове засідання пленуму Верховного Суду. Судді висловили недовіру Князєву й припинили його повноваження як голови суду. Того самого дня Князєва повідомили про підозру.