Рада Європи готова підтримати експертними оцінками і порадами новий проект закону про антикорупційний суд – голова офісу РЄ в Україні
Про майбутні результати роботи антикорупційного суду можна буде говорити після його створення, зазначив голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.
Рада Європи готова надати експертні оцінки і поради щодо нового українського законопроекту про антикорупційний суд. Про це в ефірі каналу "112 Україна" заявив голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.
"Ми продовжуємо працювати. Є успіх, що є висновки Венеціанської комісії щодо антикорупційного суду. Ми також раді, що уряд і президент визнали, що працюватимуть над цим висновком. Ми як Рада Європи готові підтримати нашими експертними оцінками і порадами новий проект закону про антикорупційний суд", – сказав він.
Енберг зазначив, що про майбутні результати роботи антикорупційного суду можна буде говорити після його створення.
"Україна може розраховувати на підтримку Ради Європи. Ми розробили новий план дій між урядом України та Радою Європи. Він набуває чинності з 2018 року", – розповів голова українського офісу Ради Європи.
9 жовтня Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновку щодо українських законопроектів №6011 та №6529 про створення антикорупційних судів в Україні.
Експерти не підтримали запровадження розгалуженої системи антикорупційних палат, що було передбачено в законопроекті №6529. Наразі цей документ відкликано. У комісії також розкритикували низку положень законопроекту №6011, звернувши увагу на неприпустимість політизації процесу призначення суддів та необхідність дотримання Конституції під час процедур добору.
20 жовтня президент Петро Порошенко заявив про необхідність розроблення нового законопроекту про антикорупційний суд.
6 листопада представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що якщо за два тижні в парламенті не буде створено робочу групу з напрацювання тез законопроекту, Порошенко презентує свій варіант документа.
8 листопада Порошенко закликав депутатів напрацювати новий законопроект про антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії та відкликати законопроект №6011 "Про антикорупційні суди".
16 листопада комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту повернути законопроект №6011 його ініціаторам.
7 грудня Порошенко заявив, що самостійно підготує і внесе в парламент законопроект про антикорупційний суд, якщо депутати не розроблять відповідного документа.
Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що суди часто затягують справи бюро.