Рада розблокувала підписання "ресурсного" законопроєкту
Парламент на засіданні 14 грудня відхилив 10 відповідних проєктів постанов №5600-П14 – 5600-П23, зареєстрованих членами опозиційних фракцій.
Перед цим на засіданні 3 грудня депутати "провалили" ще 14 блокувальних проєктів постанов.
"Шановні колеги, ми проголосували всі постанови, рішення щодо них ухвалені, закон розблокований, може йти на підписання", – сказав спікер Ради Руслан Стефанчук.
Тепер голова Верховної Ради може підписати документ та надіслати його на підпис главі держави.
Контекст:
Законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" було зареєстровано у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором став Кабмін.
Уряд схвалив його на засіданні 12 травня. У Кабміні говорили, що зміни дадуть змогу збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення стосуватимуться лише великого бізнесу та не зачеплять загальнодержавних податків для громадян, а також малого та середнього бізнесу.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому його потрібно суттєво доопрацювати. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.
1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні, 30 листопада – у другому. Розглядали документ за спецпроцедурою, що обмежує час на розгляд поправок (загалом їх було подано понад 11 тис.).
Розгляд проєкту у другому читанні неодноразово переносили. Нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював це консультаціями, які "стосувалися найболючіших питань для великого бізнесу". За його словами, ресурси законопроєкту №5600 відображено у проєкті держбюджету на 2022 рік.