Рада затвердила новий порядок добору суддів КСУ на конкурсних засадах
Відповідний документ підтримало 245 народних депутатів, повідомив у Telegram нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.
За його словами, "норму про комісію залишили "три на три".
"КСУ прийняли в редакції комітету, – зазначив у Facebook голова правління Фундації Dejure, екскоординатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков. – Без сьомого члена комісії, без переважного голосу міжнародників. Із повним політичним впливом".
За законопроєкт не голосували фракції "Євросолідарність" і "Батьківщина", зазначив Железняк.
Жернаков підкреслив 10 грудня, що Венеціанська комісія у своєму останньому висновку щодо законопроєкту писала про загрозу політизації (оскільки половину членів комісії з добору суддів делегувала влада) й загрозу "глухого кута", коли голоси міжнародних експертів і членів комісії від влади розділяться три на три, що можливо за складу комісії, який передбачає законопроєкт №7662.
Контекст:
До КСУ входить 18 суддів – по шість призначають президент, Верховна Рада й з'їзд суддів. До звільнення трьох суддів 7 грудня КСУ складався з 16 осіб, тепер у ньому залишилося лише 13 за 12 необхідних для кворуму.
Окрім того, зараз у КСУ немає голови. Попереднього голову суду Олександра Тупицького президент України Володимир Зеленський усунув у березні 2021 року, оскільки він фігурує у справі про підкуп свідка та введення в оману суду. А 15 травня 2022 року у Тупицького закінчився офіційний строк повноважень судді КСУ. Кілька разів КСУ безуспішно намагався обрати голову.