Радник глави МВС Мартиненко: Якщо буде вирок щодо Медведчука, пройде небагато часу, і країна забуде, хто це
"Якщо спостерігатиметься якийсь політичний слід, Медведчук виграє все, що може виграти, у нього піднімуться рейтинги, він буде апелювати абсолютно до всіх, він буде говорити про політичне переслідування. Тому я прихильник того, що у кримінальному провадженні ніяких політичних речей бути не може. Чітко має бути прописана вся суть злочину, вся доказова база. А далі, опираючись на неї, маємо отримати судовий вирок", – зазначив він.
Водночас Мартиненко не вважає Медведчука "потужною особою на світовій геополітичній арені".
"Особа Медведчука не настільки потужна на світовій геополітичній арені, щоби через нього розв’язувалися війни. Він є очільником п’ятої колони. Коли закрили медведчуківську інформаційну імперію, чекали, може, щось буде, але пройшло досить небагато часу, і про це забули. Я впевнений: якщо у нас буде вирок щодо Медведчука, пройде зовсім небагато часу, і вся країна забуде, хто це", – підкреслив радник глави МВС.
Контекст:
У лютому 2021 року Рада нацбезпеки і оборони ввела санкції проти Медведчука, його колеги по фракції Тараса Козака і компаній, які належать їм та їхнім сім'ям (зокрема, під санкції потрапили телеканали "112 Україна", ZIK і NewsOne). Обмеження до цих осіб вирішили застосувати на підставі розслідування СБУ щодо фінансування тероризму. Під санкції, зокрема, потрапив Новошахтинський завод нафтопродуктів, оскільки, за даними ЗМІ, він забезпечував нафтопродуктами окуповані Росією території Донецької та Луганської областей. Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов заявляв, що дизпальним із цього заводу заправляють російські танки в ОРДЛО.
11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчуку і Козаку підозри у державній зраді і замаху на розкрадання національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві й офісі ОПЗЖ СБУ проводила обшуки.
Венедіктова підкреслила, що політики у справі немає, йдеться лише про кримінальні злочини.
У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в окупованому Криму, другий – передання спецслужбам РФ таємних відомостей про українське військо, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.
12 травня Медведчук і його адвокати прийшли в офіс генпрокурора й ознайомилися з підозрою. За словами захисників політика, його повідомили про підозру за ст. 111 (державна зрада) і за ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Як уточнила Венедіктова, підозра за ст. 438 стосується розкрадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.
13 травня Печерський райсуд Києва взяв Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня, йому наділи електронний браслет. Прокуратура просила заарештувати його до 10 липня з альтернативою застави в розмірі 300 млн грн.
Медведчук вважає справу політично мотивованою.