Радник Єрмака заявив, що Україна недопрацьовує в питаннях контррозвідки і контрпропаганди
Україна недостатньо працює в питаннях протидії пропаганді. Про це радник глави Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк заявив "РБК-Україна" в інтерв'ю, яке опубліковано 18 лютого.
Про це зайшла мова під час обговорення санкцій, введених щодо нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака і трьох його телеканалів.
"У нас є велика проблема. Ми відкрита країна, країна, у якій легко інформаційно працювати будь-яким суміжним країнам. У нас контррозвідувальна, контрпропагандистська робота не на належному рівні, на превеликий жаль. І відповідно, будь-які ініціативи, які можуть це виправити – це може виглядати жорстко – повинні бути абсолютними", – сказав Подоляк.
Він вважає, що еліта має підтримувати такі ініціативи.
"Ми часто самі себе підтинаємо, приймаємо нормальний ініціативний інструмент, але самі ж різко зменшуємо його цінність. (...) Ми довели наявність якихось змов між країною-агресором і частиною акціонерів певних телеканалів. Тим не менше, якщо ми далі будемо йти по судовій системі або системі правоохоронних органів, ми можемо зіткнутися із саботажем або зацікавленістю в тому, щоб отримати неналежний результат", – пояснив радник Єрмака.
Президент України Володимир Зеленський увечері 2 лютого ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти Козака і телеканалів, які йому належать. На п'ять років заблоковано "112 Україна", ZIK і NewsOne. Зазначені телеканали зробили спільну заяву про "політичну розправу" і пообіцяли боротися "за своє право мовити для українців".
Подоляк зазначав, що йдеться про канали з так званого пулу кума президента РФ Володимира Путіна – Віктора Медведчука. Їх "досить активно і часто відкрито використовують як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні", підкреслював Подоляк.
Блокування "112 Україна", ZIK і NewsOne не має нічого спільного з наступом на свободу слова, підкреслювала прессекретарка Зеленського Юлія Мендель. За її даними, є підтвердження того, що ці канали фінансують із Росії.
Верховний Суд відкрив провадження за позовом про скасування санкцій проти трьох телеканалів, повідомляла 11 лютого пресслужба судової влади України.