Разумков підтвердив, що голосував із зауваженнями за санкції проти Медведчука
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков на засіданні Ради національної безпеки і оборони України про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука проголосував за, але заявив про власну думку щодо цього питання. Про це Разумков розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 24 лютого.
"Рішення стосувалося і громадян України, і громадян Російської Федерації. І ви знаєте про моє перше голосування. Це стосується правової позиції. Подобається вона нам чи не подобається, але вона має бути правовою незалежно від того, де рішення ухвалюється – у Верховній Раді, на засіданнях РНБО або в будь-якому іншому відомстві. І закон має бути для всіх один", – сказав спікер парламенту.
Він вважає, що паралельно із санкціями влада має "йти судовим шляхом".
"Або другий варіант – внесення змін до закону про санкції, щоб не виникало жодних різночитань. У цьому питанні хтось посилається на те, що санкції можна застосовувати до наших громадян нарівні з іноземними громадянами, пов'язаними з терористичною діяльністю", – зазначив Разумков.
2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та належних йому телеканалів. Секретар РНБО Олексій Данілов говорив, що 17 із 19 членів Ради проголосували за це рішення, один утримався, ще один – у відрядженні. Разумков у коментарі "Бабелю" підтвердив, що утримався від голосування.
"Санкції добрі там, де ми не можемо покарати за українським законодавством. А тут усе не на місці. І до каналів санкції – це погано. Незважаючи на те, чиї вони", – сказав Разумков.
19 лютого РНБО вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку називають цивільною дружиною Козака.
Того самого дня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що голосування було майже одностайним.
"Одна людина єдина проголосувала з невеликим зауваженням. Це була ситуація, пов'язана з тим, що треба вносити в закон про санкції додаткові, скажімо так, аргументи", – сказав він.