Резніков: Що сьогодні Росія дає світу, окрім агресії та окупації?
Росіяни вважають себе "царем гори", заявив віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков "Обозревателю" в інтерв'ю, яке опубліковано 11 березня.
Таку думку він висловив, відповідаючи на запитання, чому росіяни "так цинічні й нелюдяні".
"Це система, базою для якої є Радянський Союз. Вона будувалася з 1917 року, коли головним засобом для вирішення політичних завдань були репресії, розстріли, катування, тюрми. Нічого не змінилося. Люди для росіян не є цінністю, вони для них ресурс. І головне, росіяни хочуть, щоб їх поважали. Вони вважають себе царем гори, "старшим на районі". Послухайте виступи їхніх очільників – вони повчають весь світ і знущаються, щоб показати: з ними треба рахуватися", – сказав Резніков.
За його словами, позиціювання Росії, що їй не цікава дружба з Європейським союзом, "більше схоже на хорошу міну за поганої гри".
"Подивіться, що відбувається: Молдову, де був шалений проросійський вплив, вони програли, Україна так і не можуть виграти попри всі потуги, і останні вибори це показали. Проросійська і прорадянська ідеологія більше не панує в Україні, шансів у неї немає. Реванш у 2010 році не спрацював. А Білорусь? От хто б міг подумати, що помірковані білоруси вийдуть на вуличні протести і не визнають результатів виборів президента? Вони втратили контроль на Кавказі, хіба що роблять вигляд, що щось контролюють там. У росіян дуже складна позиція зараз", – пояснив Резніков.
Він вважає, що нинішнє керівництво РФ "живе в іншому вимірі – збирачів земель".
"Вони не розуміють, що епоха імперій уже давно відмерла. Майбутнє навіть вже не за країнами, а за містами й агломераціями. Зробити імперське панування більше нереально. Росіяни заздрять американцям. США – справді найсуттєвіший гравець, але ж вони досягли цього в інший спосіб – не через колонізацію й імперські замашки, а через гроші й технології. YouTube чий? Американський. Twitter чий? Американський? Facebook, SWIFT теж. А в Росії що? Були спроби щодо нанотехнологій – тільки гроші витратили. Так, була нафта, є газ... З повагою ставлюся до балету, класичної музики, літератури, радянської кінокомедії. Але от що на сьогодні Росія дає світові, окрім агресії та окупації?" – заявив віцепрем'єр-міністр України.
Після розпаду Радянського Союзу 1991 року Росія була причетною до збройних конфліктів у Грузії (Абхазія, Південна Осетія), Молдові (Придністров'я), Україні (Крим, Донбас), Сирії та низці інших країн.