Резніков заявив, що відчув "хімію" в Єлисейському палаці під час візиту Зеленського до Макрона
"Зустріч тет-а-тет була довшою десь на годину, ніж планувалося за протоколом, а це означає, що був живий контакт, це найважливіше. Точно відчувалося, що лідер Франції сьогодні має не просто бажання і наміри, а ця хімія, яку я відчув у Єлисейському палаці, означає, що ми маємо справжніх партнерів", – сказав він.
Віцепрем'єр України зазначив, що "немає підстав для панічних відчуттів".
"І Макрон, і [канцлерка Німеччини Ангела] Меркель точно зацікавлені максимально допомогти в модерації розмов України з Росією, Зеленського і [президента РФ Володимира] Путіна. Це почалося 2014 року, і сьогодні за ними ця роль залишається. У них складна роль, тому що вони окремо поспілкувалися з представником Росії", – зазначив Резніков.
Він вважає, що Меркель і Макрон "розуміють, що Україна точно виконує всі зобов'язання", взяті в Парижі 9 грудня 2019 року на зустрічі лідерів країн нормандського формату, "що вірити Україні в особі Зеленського точно можна".
"На жаль, візаві, президент Росії, чомусь дав команду своїм підлеглим, які виконують функції перемовників на лінії нормандського формату, радників чи представників у ТКГ – вони поводяться, не намагаючись демонструвати готовність виходити на досягнення миру. Я думаю, Макрон це розуміє, у нього сьогодні складний виклик: залишаючись лідером однієї з домінуючих країн Європи, спробувати в тих складних умовах посадити за стіл перемовин Путіна, пояснивши, що військовим шляхом не буде досягнуто жодної мети, лише політико-дипломатичним шляхом", – пояснив Резніков.
Контекст:
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у ТКГ у Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
У Парижі 9 грудня 2019 року відбувся саміт лідерів "Нормандської четвірки". У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Домовленості було виконано частково. Планували, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.
Зеленський 16 квітня зустрівся з Макроном, щоб обговорити ситуацію на Донбасі. До переговорів тет-а-тет пізніше приєдналася у відеоформаті Меркель.
За підсумками зустрічі лідери трьох країн випустили заяву, в якій закликали РФ відвести війська від кордонів України, і домовилися, що зустріч радників лідерів "Нормандської четвірки", на якій обговорюватимуть дорожню карту щодо виконання Мінських угод, відбудеться 19 квітня.
Під час зустрічі Зеленський розповів колегам по нормандському формату про ескалацію на Донбасі й запропонував Макрону підписати декларацію про підтримку вступу України в ЄС.
За підсумками візиту Зеленського в Париж Єлисейський палац повідомив про намір Макрона поговорити з Путіним.