"Слушне запитання". Баканов відповів, чи фігурують у справі Медведчука – Козака колишні керівники України
"Це досить слушне запитання, але відповідь на нього ми озвучимо трішки пізніше", – сказав Баканов.
11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчуку й Козаку підозри в державній зраді й замаху на розкрадання національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві СБУ проводить обшуки.
За словами Венедіктової, Медведчуку й Козаку оголосили підозри за трьома епізодами в державній зраді й замаху на розкрадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму (ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 15 і ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).
Оскільки обидва фігуранти відсутні за місцем проживання й вручити їм підозри особисто не змогли, повідомлення надіслали "до останніх відомих місць проживання", а також в адміністрацію за місцем їхньої роботи (тобто до Верховної Ради України), повідомляють на сайті СБУ.
За інформацією СБУ, Козак перебуває в Росії, а Медведчук 8 травня повернувся в Україну, правоохоронці встановлюють його місцеперебування.
Контекст:
2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти Козака й телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOne, які йому належать. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали.
19 лютого 2021 року Рада нацбезпеки і оборони України вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко та Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною Козака.
Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму.