"Резніков сказав неправду". Береза опублікував лист, у якому Україна просить Німеччину про постачання касок
"Тотальний непрофесіоналізм і некомпетентність – це відмінна риса монозброду. І справа ця вкрай заразна. Як і звичка колихати повітря або говорити те, що не є правдою. І цю заразу періодично підхоплюють члени команди. Цього разу вона вразила главу Міноборони Олексія Резнікова. Хоча раніше він успішно її уникав. Усі пам'ятають заяву Німеччини про передання 5000 касок? Коментуючи цю заяву в інтерв'ю LB.ua, Резніков заявив, що Україна точно не просила Німеччину саме про каски. А потім додав: "Я думаю, вони намагаються знайти якийсь варіант, щоб згладити ситуацію, у якій мають не найкращий вигляд", – нагадав політик.
Він повідомив, що це викликало обурення в його німецьких колег, які вказали на те, що заява Резнікова – неправда.
"Ось лист, адресований Федеральному міністерству оборони Німеччини, за підписом аташе з питань оборони посольства України. І в цьому листі українська сторона висловлює пряме прохання до Німеччини розглянути питання про постачання нам військових касок і бронежилетів як технічної або гуманітарної допомоги. Тож Резніков сказав неправду. Не гадатиму чому. Але це точно не посилить Україну і не допоможе нам у співпраці з нашими партнерами. У мене є претензії до Німеччини через досить пасивну позицію, через те, що вона не тільки відмовляється постачати зброю, але й блокує постачання інших країн, яким потрібне схвалення Німеччини", – наголосив Береза.
Екснардеп переконаний, що така заява Резнікова грає проти України.
"Коли є такі моменти, то це привід для поглиблення роботи і для усунення суперечностей. Але це не привід говорити неправду і ще більше псувати стосунки з нашим стратегічним партнером. У цій вкрай напруженій ситуації, у якій ми зараз опинилися, така поведінка влади в будь-якому випадку грає проти нас. А це неприпустимо", – резюмував Борислав Береза.
Контекст:
Німеччина надасть Україні 5 тис. військових захисних касок, заявила 26 січня міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт. Такою допомогою Німеччина "дає чіткий сигнал", що підтримує Україну, сказала голова оборонного відомства. Резніков відреагував на це постачання в інтерв'ю, опублікованому 31 січня.
Німеччина від початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу (протягом перших п'яти років сума допомоги становила понад €1,4 млрд), допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців. Але Берлін відмовлявся від надання зброї і 2021 року блокував постачання зброї Україні через НАТО, незважаючи на попередження США про ймовірне нове вторгнення Росії.
Після зміни уряду позиція Німеччини щодо постачання Україні оборонної зброї не змінилася, заявила на початку 2022 року глава МЗС країни Анналена Бербок. Окрім того, як написала 21 січня The Wall Street Journal, нині Німеччина блокує передання Естонією Україні зброї німецького походження.