Робота великого бізнесу без чеків через ФОП унеможливлює конкуренцію із законослухняними продавцями – експерт
Маржа бізнесу, який працює з імпортом за всіма правилами, майже в півтора раза нижча, ніж у тих, хто продає контрабанду, повідомив експерт митного комітету Європейської бізнес-асоціації Олег Кармазинський.
Великий бізнес, який працює з імпортом товарів за "сірою" схемою, стає надприбутковим, а законослухняні продавці, які платять мита і ПДВ, не можуть із ним конкурувати, розповів на бізнес-форумі "Детінізація – цивілізація" експерт митного комітету Європейської бізнес-асоціації Олег Кармазинський, пише ZN.UA.
"Робота великого бізнесу без видачі фіскального чека РРО (реєстратора розрахункових операцій. – "ГОРДОН") із використанням ФОП (фізичних осіб – підприємців. – "ГОРДОН") підвищує його прибутковість у 1,5 раза та робить неможливою конкуренцію за такими товарами із законослухняним продавцем. При цьому викликає недовіру суспільства до підприємців і зменшує надходження в бюджет держави", – зазначив він.
У своїх розрахунках експерт показав, як саме недобросовісний імпортер отримує додаткову вигоду. На прикладі LED-телевізора з діагоналлю 32 дюйми зі Smart-модулем, який продає ексклюзивно один оператор ринку, він продемонстрував у таблиці, що маржа такого продавця може бути в півтора раза вищою, ніж у законослухняного. У той момент, коли "білий" бізнес після сплати податків виходить у нуль, у "сірого" вже майже 16% прибутку готівкою. Водночас ціна реалізації товару споживачеві в цих двох варіантах однакова.
"Найцікавіший передостанній рядок, де ми бачимо вигоду, яку отримують різні схеми з ухиленням від податків порівняно з "білим" бізнесом. Будемо відверті: і "білий" бізнес, і бізнес, який ухиляється від податків, я так думаю, плюс-мінус несуть подібні операційні витрати. Витрати будуть більш-менш однакові, але податкове навантаження різне і не на користь "білого" бізнесу, – зазначив Кармазинський. – Якщо "білий" бізнес буде знаходитися при продажу товару в точці беззбитковості, він отримає із цього телевізора нульовий прибуток, що, звичайно, нецікаво для бізнесу. Проте підприємство, що ввезло товар "по-білому", але продало його без реєстрації, отримає з одного телевізора 366 грн. Підприємство, яке везло із заниженням митної вартості – 437 грн. А підприємство, що скористалося послугами контрабандистів, отримає 703 грн. При цьому "білий" бізнес буде плакати, тому що прибутку в нього не буде".
Учасники форуму, ініціатором якого виступила Європейська бізнес-асоціація, зазначили, що Україні необхідно продовжити курс на детінізацію економіки, зокрема завершити реформу митниці та судів, а також забезпечити створення цивілізованих правил для торгівлі в інтернеті.