Росія заявила, що вирішила припинити свої повноваження члена Ради ООН із прав людини після того, як її усунула Генасамблея
7 квітня Генасамблея ООН зупинила членство Росії у Раді з прав людини. За це проголосувало 93 члени Генасамблеї, проти – 24, утрималося – 58.
У російському представництві при ООН заявили, що розглядають ухвалену резолюцію "як неправомірний і політично мотивований крок із метою демонстративного покарання суверенної держави – члена ООН, що здійснює незалежну внутрішню і зовнішню політику".
Заяву РФ прокоментував у Facebook постпред України при ООН Сергій Кислиця – за його словами, Росія "капітулювала". Він наголосив, що "не можна подати у відставку, коли вас уже звільнили".
"Я правильно зрозумів, що після того, як ми щойно успішно проголосували за припинення членства Росії у РПЛ, путінський дипломат щойно заявив, що РФ повністю виходить із РПЛ? Не треба було й вступати до неї. Надто пізно, товаришу!" – написав посол.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Україна та інші країни порушили питання про припинення членства Росії у Раді з прав людини ООН після того, як на початку квітня Київську область звільнили від російських окупантів. У населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів. Серед загиблих – люди зі слідами тортур, зі зв'язаними руками. Деякі тіла намагалися спалити. За словами мера Бучі Київської області, 90% загиблих – із кульовими пораненнями, а не осколковими.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила 3 квітня, що із території Київської області вивезли 410 тіл убитих мирних жителів.
У звільнених населених пунктах поліція та ДСНС зараз проводять перевірки і розмінування території. Вони й надалі шукають загиблих – на вулицях, у підвалах, у братських могилах. Сотні людей зникли безвісти.
Росія заперечує свою відповідальність за воєнні злочини, що сталися на території, яку вона контролювала.