Разумков: РНБО – це консультативний орган. Він може порекомендувати будь-що, наприклад стрибнути з вікна

Разумков: Так давайте суди закриємо, залишимо лише РНБО, президент виконуватиме роль суду, підписуючи все, що хоче Офіс президента

Фото: Верховна Рада України / Facebook
Рада національної безпеки та оборони підміняє своїми рішеннями суд. Про це 14 листопада в ефірі телеканала "Україна 24" сказав колишній голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Якщо людина порушила закон, вона повинна відповідати. Якщо вона працює не на користь держави, ст. 111 (держзрада) – закон, і людина має нести відповідальність не санкціями, а в рамках чинного процесуального кодексу. А ми виносимо санкції, підмінюючи собою суд. Так давайте суди закриємо, залишимо лише РНБО, президент виконуватиме роль суду, підписуючи все, що хоче Офіс президента", – сказав він.

Разумков наголосив, що так не можна працювати в державі.

"У президента є свої повноваження, закріплені в Конституції. У Верховної Ради – свої повноваження. І не можна заходити на поле один одного. Конституція чітко створила баланс", – вважає ексспікер.

Він відповів на запитання, чи є механізм для притягнення до відповідальності членів РНБО.

"РНБО – це консультативний орган. Він може пропонувати порекомендувати будь-що, наприклад стрибнути з вікна. Рішення приймає президент – вводити цю пропозицію указом у силу чи не робити цього. Підпис там один – підпис президента. Відповідальність лежатиме на одній людині, і це потрібно розуміти всім, включаючи Офіс президента", – заявив Разумков.

Засідання РНБО проводять, як правило, щоп'ятниці.

Після запровадження кількох пакетів санкцій президент Володимир Зеленський заявляв, що пишається роботою цього органу, і називав дні, коли збирають РНБО, "чорними п'ятницями".

Контекст:

Разумков обіймав посаду спікера Ради із 29 серпня 2019 року до 7 жовтня 2021 року. На цій посаді його замінив Руслан Стефанчук, який раніше був першим віцеспікером.

Разумков 2019 року був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов до Ради під першим номером її виборчого списку. До участі в парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.

Відкликали Разумкова з посади спікера на тлі розбіжностей із монобільшістю щодо закону про олігархів. За проголосувало 284 нардепи, причому 215 із них – від фракції "Слуга народу".

Після відкликання з посади спікера Разумков робив критичні заяви на адресу провладної команди, він вважає, що частина політиків відійшла від принципів, із якими їх обирали 2019 року.

Нині Разумков є позафракційним депутатом. У "Слузі народу" обговорюють імовірне позбавлення Разумкова депутатського мандата, колишній спікер вважає, що це буде незаконно.

Разумков натякав, що створюватиме власну політичну партію. Водночас від прямої відповіді на запитання щодо президентських амбіцій він ухиляється. "Я не казав "ні", – сказав він 31 жовтня в ефірі телеканала "Україна 24". 14 листопада Разумков заявив, що потенційно готовий бути президентом України.

8 листопада Разумков повідомив про створення міжфракційного об'єднання "Розумна політика". За його словами, звернення про це наразі на розгляді керівництва Ради. Ексспікер опублікував документ та список із 25 народних депутатів, які увійшли до об'єднання, більшість із них – від фракції "Слуга народу".