Руслана – Луценку: Юро, вибач, я тебе не доганяю. Я тебе знала на Майдані іншою людиною G

Руслана: Усі, хто в цій системі зараз, знають відповіді – від президента до кожного причетного до інформації
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Співачка Руслана Лижичко в інтерв'ю головному редактору видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявила, що генпрокурору Юрію Луценку потрібно або набратися мужності і зробити щось у питанні розслідування справ Майдану, або наступного разу не виходити на такі акції.

Генпрокурор Юрій Луценко в часи Євромайдану був іншою людиною, сказала співачка, народна артистка України, громадський діяч Руслана Лижичко в авторській програмі головного редактора інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна".

"Перше, що я бачила на Майдані, – артефакти зачищали відразу. Напевно, державну машину в нас так улаштовано, що, якщо держава скоює злочин (а вона вже має напрацьовані схеми), група зачистки працює моментально. Я знаю точно (мені говорили у СБУ), що ламали сервери, палили hard-диски, знищували документацію миттєво. Кінці у воду", – зазначила вона.

Руслана додала, що їй ще під час Майдану, коли почалося це зачищення, приносили артефакти. За словами співачки, частину з них вона зберігає.

"Це перший етап. Другий етап. Коли я двічі ходила в Генеральну прокуратуру, розмовляла зі слідчими... Вони – молоді. З одного боку, я розумію, добре: молоді, прогресивні, інноваційні – може, до чогось і докопаються. З другого боку, розумію, що досвіду – нуль. Ну є як є. І вони мене опитують щодо одного епізоду. Я кажу: "Ви можете щодо Майдану відкривати 90 епізодів, тому що я там 90 днів стояла – і кожної ночі щось відбувалося". – "А ви знаєте, у нас немає достатньо фотографій, немає достатньо відео, ми не можемо ідентифікувати". Я кажу: "Може, вам організувати? Наші айтішники в Америці відразу побачили, що зникають відео, вони все це повикачували. У нас приблизно 60 тис. відеофайлів, які можуть бути зараз у вас на сервері". Для них це було відкриттям!" – заявила вона.

Руслана додала, що волонтери-активісти з організації "Євромайдан SOS", зокрема правозахисниця Леся Матвійчук, "пашуть більше, ніж наша державна установа".

"І тут я можу сказати: "Юро (я маю на увазі Луценка), вибач, я тебе не доганяю. Я тебе знала на Майдані іншою людиною. Або наберися мужності і вже щось зроби, або просто наступного разу не виходь на Майдан". І це не тільки Юри стосується, а всіх. Усі, хто в цій системі зараз, знають відповіді – від президента до кожного причетного до інформації. Вони все знають..." – сказала вона.

Руслана: Наливайченко й Аваков поїхали доганяти Януковича. Чи проводжати. Не знаю, як правильно, але давайте стібатися поки що, бо коли правда вилізе, нам погано стане. Повний текст інтерв'ю читайте тут

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Під час протестів мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки).

Ескалація конфлікту сталася після того, як 16 січня 2014 року ухвалили закони, які називають "диктаторськими". 19 січня 2014 року між протестувальниками з Майдану і міліцією почалися зіткнення.

За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18-го до 20 лютого було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб дістало поранення.

У виконанні розстрілів обвинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – колишнього президента Віктора Януковича, екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його заступника Віктора Ратушняка.

Більшість підозрюваних беркутівців і чиновників переховується в Російській Федерації і анексованому нею Криму.