САП звернулася в Інтерпол з проханням оголосити в міжнародний розшук ексглаву "ПриватБанку" Дубілета
Про це виданню НВ 24 червня повідомив в.о. голови САП Максим Грищук.
Коли саме подали звернення, Грищук не сказав, пославшись на таємницю слідства.
Таку саму інформацію Суспільному надали у пресслужбі відомства. Там теж відмовилися повідомляти, чи подавали такі запити щодо інших фігурантів справи.
"Поки що можемо говорити лише про одну особу. Щодо інших – поки не коментуємо", – сказала каналу спікерка САП Ольга Постолюк.
Контекст:
Дубілета і ще двох колишніх топменеджерів підозрюють у розтраті коштів "ПриватБанку". За даними слідства, 2016 року Дубілет, ексзаступниця голови правління "ПриватБанку" Людмила Шмальченко і екскерівниця департаменту міжбанківських операцій Надія Конопкіна організували схему виведення з банку $314,9 млн (8,2 млрд грн за тодішнім курсом Національного банку України).
23 лютого детективи НАБУ повідомили трьох колишніх топменеджерів "ПриватБанку" про підозру в розтраті понад 136,9 млн грн. За даними ЗМІ, ідеться про колишнього першого заступника голови правління банку Володимира Яценка, Олександра Дубілета та екскерівницю одного з підрозділів фінустанови Олену Бичихіну.
15 березня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозри щодо епізоду про розтрату 8,2 млрд грн.
Грищук говорив, що Дубілет переховується від слідства, 29 березня в.о. голови САП повідомив, що ексголову "ПриватБанку" оголосили в розшук в Україні. Дубілет відповів, що не переховується від слідства. Він повідомив, що живе в Ізраїлі й не може виїхати в Україну.
2 червня Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Дубілета.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала його на 155 млрд грн. Раніше банк належав бізнесменам Ігореві Коломойському і Геннадієві Боголюбову.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. Колишні власники, зі свого боку, оскаржують його націоналізацію. У 2019 році суд визнав її незаконною. Національний банк України це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.