"СБУ нарешті перестала бути кошмаром для бізнесу". Зеленський назвав головні пріоритети спецслужби 2022 року
Головним пріоритетом української влади є гарантування безпеки держави. Про це 24 грудня заявив президент України Володимир Зеленський під час підсумкового засідання колегії СБУ, повідомляє пресслужба Офісу президента.
"Безпека України має широкий вимір. Це захищені кордони, захищена критична інфраструктура, захищена економічна та енергетична незалежність", – сказав він.
За словами Зеленського, громадяни й держава мають бути захищеними від терактів та ворожої пропаганди. "Це найбільш актуальний запит кожного з нас, нашого суспільства", – заявив президент.
Крім того, Зеленський додав, що "СБУ нарешті перестала бути кошмаром для бізнесу" і "стала кошмаром для зрадників, сепаратистів, контрабандистів та злодіїв, щодо яких були застосовані санкції за рішеннями Ради національної безпеки і оборони".
На думку Зеленського, зміни в діяльності СБУ "помічає не лише українське суспільство, а й міжнародні партнери". "Ця трансформація – логічний початок змін. Попри оптимізацію структури та скорочення деяких функцій СБУ, для нас важливо, щоб найкращі кадри залишалися в лавах СБУ", – заявив він.
Серед головних завдань СБУ наступного року Зеленський назвав захист національних інтересів та державності, протидію російській агресії та гібридній війні, захист критичної інфраструктури, контррозвідувальну діяльність, боротьбу з тероризмом у всіх його виявах, кібербезпеку, захист інформаційних ресурсів держави та блокування впливу пропаганди.
"Це сильні дестабілізаційні чинники, які будуть використовувати як ззовні, так і, на жаль, ізсередини нашої країни. Я розраховую на вашу успішну протидію їм на обох напрямах", – наголосив глава держави.
Контекст:
Реформа СБУ – одна з головних реформ, яку потрібно провести новій владі України, говорив наприкінці липня 2019 року посол Євросоюзу Хюг Мінгареллі, який закінчував свою місію в Україні.
Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №3196-д 28 січня 2021 року. 22 вересня законопроєкт схвалив до другого читання комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Як повідомляла пресслужба СБУ, документ передбачає низку змін у роботі відомства, зокрема демілітаризацію, відмову від "невластивих спеціальним державним органам функцій", оптимізацію кадрового складу та введення гнучкої структури СБУ. Також пропонують розширити вектор контррозвідувальної роботи та удосконалити співпрацю зі спецслужбами інших країн.
Баканов говорив, що реформування Служби безпеки України передбачає переорієнтацію її функцій, насамперед – на захист "критичної інфраструктури", збереження "економічних функцій" СБУ не передбачено – вони перейдуть Бюро економічної безпеки.
Представники ЄС, НАТО та США, а також посли G7 у листопаді заявили про рішучу підтримку законопроєкту.
Спікер парламенту Руслан Стефанчук прогнозував, що законопроєкт можуть ухвалити до кінця січня 2022 року.