Шахов про законопроєкт щодо викидів підприємств: Монобільшість викручує руки бізнесу, не піклуючись про власного виробника
Законопроєкт №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення", який запропонувало Міністерство екології України, негативно вплине на бізнес, переконаний народний депутат, член депутатської групи "Довіра" Сергій Шахов. В ефірі телеканала "Україна 24" він заявив, що в разі, якщо цей проєкт закону ухвалять, він не прискорить екологічної модернізації українських підприємств, а вдарить по бізнесу.
"Сьогодні монобільшість викручує руки повністю своїми законами підприємствам малого, середнього і великого бізнесу, не дбаючи про власного виробника. Вважаю, що агенти іноземних партнерів сидять там і диктують, які закони писати монобільшості. Не можна сьогодні у 30 разів одразу брати і піднімати податки під час пандемії, під час війни в нашій державі. Треба, навпаки, стимулювати бізнес, давати інвестиційний клімат", – заявив політик.
Згідно з чинними законодавчими нормами, гроші, які збирають як екологічний податок, не йдуть на заходи з охорони природи, додав Шахов. Він підкреслив, що новим законопроєктом влада не намагається виправити це становище, а посилює податковий прес.
"Ті екологічні податки, які сплачує сьогодні металургійна галузь, хімічна галузь тощо, ідуть невідомо куди. Не висаджуються ліси, які не модернізуються підприємства. Я б на місці влади і президента звернув увагу на те, що треба екологічні податки, які сьогодні сплачують, повертати назад до підприємств, контролюючи спецфондом. Давати їх як інвестиції на модернізацію цих підприємств, – запропонував народний депутат. – Європа йшла до цього 30 років. Україні, якщо рахувати з нестачею часу і нестачею грошей, на це знадобиться 200 років".
Законопроєкт потрібно переписати з нуля, тому що законодавці заклали в нього нездійсненні вимоги і його ухвалення в нинішньому вигляді призведе до посилення корупції, заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.
Позафракційний народний депутат України Сергій Магера зазначав, що запропоновані Мінекології екологічні нормативи не відповідають європейським і створюють можливості для зловживань із боку чиновників, а не для захисту довкілля. Він вважає, що бізнес має багато зауважень до законопроєкту, і їх потрібно врахувати, готуючись до голосування.
Ухвалення запропонованого урядом законопроєкту призведе до падіння промислового виробництва, його не можна подавати на розгляд у такому вигляді, переконаний директор GMK Center, голова комітету екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Станіслав Зінченко.