Шкарлет заявив, що виграв суд у справі про пошук плагіату в його роботах
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявив, що виграв суд проти Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.
За словами міністра, Окружний адмінсуд Києва визнав протиправними дії відповідача "щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилань на джерело" в його наукових роботах.
"Мені прикро, що на деякий час комітет з питань етики НАЗЯВО перетворився на інструмент маніпуляцій. Зловживання повноваженнями та особисті інтереси окремих чиновників дискредитують інституційні засади академічної доброчесності", – заявив міністр.
Шкарлет додав, що вважає історію з плагіатом "вичерпаною", а Міносвіти й далі напрацьовує документи, які стосуються академічної сумлінності й розвитку української науки. За його словами, рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських учених мають ухвалювати лише уповноважені структури й тільки на підставі доведених фактів.
На думку Шкарлета, він "у судовому порядку захистив своє ім'я як науковця, який ніколи не займався плагіатом". Однак, як повідомляла пресслужба суду і як випливає з його поста, у його позові та рішенні суду йшлося тільки про повноваження комітету НАЗЯВО шукати плагіат у його працях, а не про те, що висновки комітету були помилковими.
Голова НАЗЯВО Сергій Квіт у коментарі ZN.UA заявив, що станом на 5 квітня в Нацагентство не надсилали копії рішення суду, а в Єдиному держреєстрі судових рішень немає рішення у цій справі. За його словами, якщо позов задоволено, НАЗЯВО буде оскаржувати рішення в апеляційному суді.
"Вважаємо, що комітет з питань етики Національного агентства діяв у межах своїх повноважень та чинного законодавства. Жодної політичної упередженості при ухваленні оскаржуваного рішення не було", – підкреслив Квіт.
У червні 2020 року Кабмін призначив Шкарлета заступником міністра – в.о. міністра освіти. Відразу після цього Шкарлета звинуватили в плагіаті кількох наукових робіт. 40 українських учених, зокрема академіки Національної академії наук виступили проти призначення Шкарлета т.в.о. міністра освіти. У їхній заяві ідеться, що Шкарлета "доказово визнано плагіатором" і порушником норм академічної чесноти.
Сам чиновник заперечував наявність некоректних запозичень у своїх роботах. Він заявив, що "не зобов'язаний посилатися на всі статті в інтернеті" й посилається "лише на першоджерело".
17 грудня Рада призначила Шкарлета міністром освіти попри рішення профільного комітету і протести представників освітянської та наукової спільнот. За проголосувало 226 народних депутатів за мінімально необхідних 226.
Згодом повідомляли, що аналітичний та інформаційний відділи фракції "Слуга народу" підготували для депутатів ефірні тези, де радили, як коментувати скандал з призначенням Шкарлета.
Таке призначення викликало мітинги студентів і представників університетів, а в партії "Голос" 24 грудня заявили, що під час голосування були випадки кнопкодавства.