Шмигаль заявив, що Україна зробила крок "у бік розвинених і цивілізованих держав"

Шмигаль: Земельна реформа – це про справедливість для кожного українця
Фото: kmu.gov.ua
Припинення дії в Україні мораторію на продаж землі дозволяє українцям вільно розпоряджатися своїми ділянками. Про це 4 липня у Facebook заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"В Україні стартувала земельна реформа. Із 1 липня припинив дію мораторій на продаж землі, а отже, українці отримали своє конституційне право вільно розпоряджатися земельною ділянкою. Відкриття ринку землі – це крок України в бік розвинених і цивілізованих держав", – написав він.

Глава уряду підкреслив, що українські аграрії дістали "нові можливості для розвитку своїх господарств, для залучення інвестицій, створення робочих місць".

"Усі договори з купівлі-продажу землі перевірятимуться нотаріусами, кошти з операцій ітимуть через банки. Земельна реформа – це про справедливість для кожного українця, а не про привілеї для особливих", – підкреслив Шмигаль.

Контекст:

У березні 2020 року в Україні ухвалили закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. З 1 липня, відповідно до закону, в Україні відкрили ринок землі. Із цього дня також запрацював портал моніторингу земель, де публікують дані про площу відчужених і переданих у користування ділянок, ціни, дані про площу земель, придбаних одним суб'єктом.

До 2023 року, згідно з законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше як 100 га землі в одні руки, з 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення продавати не будуть.

За перший день роботи ринку зареєстрували 61 договір про право власності на землі сільськогосподарського призначення, з них підпадали під нині знятий мораторій тільки три, говорив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

За розрахунками Мінагрополітики, вартість землі сільгосппризначення становить зараз в Україні приблизно 50 тис. грн за 1 га.